Соляні кімнати - це вид галотерапії (спелеотерапії), що є формою альтернативної медицини. Численні форми галотерапії відомі та використовуються протягом тисячоліть, але досліджуватися з наукового погляду почали зовсім недавно. Але такі процедури є небезпечними для здоров'я.
Про це розповіла алерголог зі Львова Мар'яна Кудрявцева у Facebook.
Сухий
Сухий метод галотерапії проводиться у штучній "соляній печері". Температура охолоджується до 20 градусів або нижче. І використовується прилад "Галогенератор". До речі, без галогенератора це просто SPA процедура .
Вологий
Це полоскання носа солоною водою, пиття мінеральних вод із високим вмістом натрію.
Який механізм впливу на дихальні шляхи?
При знаходженні в соляній печері з галогенератом у повітряістворюється висока концентрація натрію, який може розріджувати мокротиння в бронхах.
Але Інститут легень не рекомендує цю процедуру, оскільки не було встановлено поліпшення стану. Згідно з оглядом 2014 року, більшість досліджень з галотерапії ХОЗЛ є помилковими, оскільки не проводилися сліпі та подвійно сліпі проби, а вибірки пацієнтів були менше 200 осіб.
У 2013 році вчені не виявили покращення легеневої функції у хворих з бронхоектатичною хворобою безкістозного фіброзу.
Річ у тім, що гіперонічні пари самі собою здатні викликати рефлекторну обструкцію через роздратування запалених слизових бронхів.
Замкнутий простір є відмінним розповсюджувачем вірусів та інфікування один одного.
"У зв'язку з відсутністю плацебоконтрольованих досліджень та відсутністю покращення показників спірометрії, спалеотерапія не є доказовим методом лікування. Якщо ще простіше, то не треба таким "хитрим" способом покращувати відходження мокротиння", - зробила висновки лікарка.
Читайте також, що лікарка рознесла розрекламовані краплі з аптеки.