Вакцина проти COVID-19 чи грипу не забезпечить повного захисту від захворювання. Але робити щеплення все одно вкрай важливо. Особливо - людям з так званих груп ризику.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказала інфекціоніст, доктор медичних наук, професор Ольга Голубовська.
Лікар нагадує, що вакцинація показана насамперед для зменшення ризику більш тяжких форм захворювання.
"Вакциновані люди і хворіють, і навіть помирають. І якщо захворювання вже виникло, над лікарями не має тяжіти статус вакцинації в тактиці ведення пацієнта", - додала вона.
Грамотна робота з пацієнтами полягає в тому, щоб пояснити їм: навіть якщо ви вакциновані всіма дозами, але захворіли, ви повинні негайно звертатися до лікаря і не сподіватися на легкий перебіг.
Якщо у вас немає доступу до лікаря, треба мати вдома експрес-тести. Іноді результати цих тестів бувають хибнонегативними. Але якщо при цьому є явні ознаки захворювання, обов’язково слід шукати лікаря.
Окрім коронавірусної інфекції та грипу, можуть бути й інші небезпечні захворювання, наприклад тяжка менінгококова інфекція.
Водночас якщо за наявності клінічної картини тест на коронавірусну інфекцію позитивний - це вже фактично встановлений діагноз.
"Унаслідок непродуманої інформаційної кампанії щодо вакцинації щеплені всіма дозами люди навіть помирали, зокрема й наші колеги-медики. І коли їх запитували, чому вони своєчасно не зверталися по допомогу, вони відповідали: ми вакциновані, а тому були впевнені, що взагалі не захворіємо… Але якщо захворювання вже розвинулося, немає різниці, вакцинована людина чи ні - усіх пацієнтів треба вести однаково. І працювати і з лікарями, і з населенням щодо важливості своєчасного лікування", - сказала лікар.
Раніше Голубовська розказала, яких інфекцій чекати українцям.
Нагадаємо, що інфекціоніст Голубовська розповіла, чим зараз підступний коронавірус.