Лікар назвав 4 способи перевірити здоров’я вашої печінки вдома
Чи здорова ваша печінка, яка являється одним з найважливіших органів? У вас є спосіб це перевірити та ще й вдома. Лікар поділився чотирма способами, якими кожен може перевірити стан своєї печінки, не йдучи до медиків.
Як саме це зробити, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на TikTok лікаря Саураба Сеті.
4 способи перевірити стан печінки вдома
По-перше, подивіться, чи не пожовтіла ваша шкіра та очі, особливо при природному освітленні. Це може свідчити про дисфункцію печінки.
По-друге, темно-жовта або бурштинова сеча може свідчити про проблеми з печінкою. Нормальна сеча має бути блідо-жовтого кольору.
По-третє, стежте за набряком навколо середнього відділу тіла, який може свідчити про накопичення рідини через проблеми з печінкою.
Четверте, якщо ваш стілець блідого або глинистого кольору, це може свідчити про проблеми з печінкою.
За словами лікаря, існує багато різних типів захворювань печінки. Ви можете допомогти запобігти деяким із них, підтримуючи здорову вагу та дотримуючись рекомендованих лімітів алкоголю, якщо ви його вживаєте.
Симптоми захворювань печінки
- відчуття постійної втоми та слабкості
- втрата апетиту, що може призвести до втрати ваги
- втрата статевого потягу (лібідо)
- жовтяниця шкіри та білків очей
- свербіж шкіри
Як запобігти хворобам печінки
Три основні причини захворювань печінки:
- ожиріння
- недіагностована інфекція гепатиту
- зловживання алкоголем
Ви можете зменшити ризик багатьох типів захворювань печінки за допомогою деяких простих змін у способі життя. Підтримуйте здорову вагу та не вживайте алкоголь!
@doctorsethimd Liver Specialist : 4 Simple At-Home Tests to Check Your Liver Health #fattyliver #medical
original sound - Doctor Sethi
Читайте також, як мінімізувати шкоду від алкоголю та допомогти організму зранку відновитися.
Дізнайтеся, що ламкість волосся та нігтів може бути ознаками небезпечного стану.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.