Передозування судинозвужувальними краплями дитині може призвести до важких наслідків.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на педіатра Дарину Власенко в Instagram.
Канадські педіатри представили розбір такого випадку про передозування судинозвужувальних крапель-4-х місячний малюк потрапив у відділення реанімації після застосування судинозвужувальних крапель у ніс при закладеності протягом 2-х днів.
Малюк отримав 8 крапель Ксилометазоліну в ніс, концентрація 0.1%, за 12 годин до того, як дитина потрапила у відділення реанімації. (Якщо що це дозування доросле, у дітей застосовується тільки з 6-и років). У відділення реанімації дитина надійшла у стані коми.
У бібліотеці Медлайн є розбір 13 випадків передозування Ксилометазоліну у дітей до 5 років, 11 з яких сталися у дітей до 2-х років.
До того ж ці явища можуть мати різний ступінь тяжкості, залишатися непоміченими або банально не документуватися.
На жаль, не встановлена мінімальна нетоксична доза Ксилометазоліну для таких маленьких дітей. При крапанні Ксилометазоліну, фармакологічні довідники рекомендують витримувати 8-10 годинний інтервал між дозами та у дітей віком до 6 років використовувати суворо по 1 краплі препарату в дитячому дозуванні у кожний носовий хід. І таке дозування небезпеки для здоров’я малюка не несе.
Це лише приклад неправильного використання однієї речовини, але таке можливе з будь-якими судинозвужувальними краплями в ніс.
Раніше ми повідомляли, які інфекційні захворювання можуть спалахнути в Україні.
Також лікар назвала симптоми дуже заразного вірусу, яким хворіють переважно діти.