Зазвичай авіаперельоти асоціюються з відпустками. Однак, під час таких тривалих поїздок може виникнути тромбоемболія легеневої артерії, яка може бути небезпечною для життя.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram-сторінку кардіолога Наталії Іванюк.
Літаки стали частиною повсякденного життя, коли люди долають сотні кілометрів між країнами, щоб побачитись з друзями та рідними.
Хоч авіаперельоти - прості та доступні, але вони несуть певні ризики для здоров’я.
Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) може виникнути під час тривалих рейсів, особливо трансатлантичних, коли люди годинами сидять без руху.
За словами лікаря, коли людина довго сидить без можливості встати і порухатися, кров у венах ніг починає застоюватися, що може призвести до утворення тромбів. Важливо знати, що вени не скорочуються як артерії.
Кров по венах іде до серця краще та швидше, якщо скорочуються литкові мʼязи під час руху та бігу.
Тому, під час авіаперельотів кардіолог радить:
Летальний результат може бути пов'язаний із відривом тромба з венозного відділу нижніх кінцівок.
Довгий час підтримувалась думка, що польоти у просторому салоні бізнес-класу безпечніші, ніж у тісному економ-класі. Однак, розташування крісел у салоні літака не впливає на варикозне розширення вен нижніх кінцівок.
Основна причина венозного застою - не тіснота, а необхідність перебувати в одній позі. Щоб не набрякали ноги, потрібно більше рухатися і періодично ходити салоном.
Носіння компресійного трикотажу - ефективний спосіб захисту від негативних наслідків варикозу та тромбозу під час авіаперельоту.
Ефект використання компресійного трикотажу обумовлений механічним тиском на елементи венозного русла. В результаті прискорюється кровотік у венозній системі та поліпшується відтік крові з вен.
Раніше ми повідомляли, які напої провокують інфаркт та інсульт.
Також читайте про приховані симптоми, які свідчать про проблеми з серцем.