Коли Воздвиження Хреста Господнього 2024: дата за новим календарем
Воздвиження Хреста Господнього — важливе християнське свято, яке відзначають в пам'ять про знайдення та піднесення Хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос. Цей день супроводжується урочистими богослужіннями та дотриманням традицій і заборон.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає, на яку дату припадатиме велике свято за новим календарем, а також головні традиції
Нова дата
Воздвиження Хреста Господнього за новим церковним календарем відзначається 14 вересня. Це свято є важливою подією в християнській традиції, коли згадують знайдення та піднесення Хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос.
Традиції святкування
-
Підняття хрестів у нових храмах. Завершення будівництва храмів часто супроводжується урочистою церемонією підняття хреста. Це символізує не лише освячення будівлі, але й те, що храм стає духовним осередком, захищеним Господом.
-
Дотримання посту. У цей день віряни утримуються від їжі тваринного походження, дотримуючись посту. Це акт духовної дисципліни, який допомагає очистити думки та серце, згадуючи муки Христа.
-
Осінні традиції з капустою. Воздвиження збігається з часом збору урожаю. В Україні здавна цей день використовували для заготівлі капусти на зиму, а також для приготування різноманітних страв з неї, що символізує турботу про родину на холодний сезон.
Ці традиції підкреслюють важливість святині та допомагають вірянам зберігати духовний зв'язок з церквою, а також дбати про матеріальне та духовне щастя в родині.
Що не можна робити
Воздвиження Хреста Господнього – це свято, яке слід зустрічати з чистими помислами та уникати негативних думок. Багато вірян дотримуються одноденного посту, утримуючись від м'ясних страв, вважаючи, що це сприятиме духовному очищенню та буде благословенням від Бога.
У цей день існують певні заборони, які подібні до тих, що діють на інші церковні свята. Ось що не можна робити:
- виконувати фізичну працю на городі чи в полі, копати землю;
- займатися важкою працею
- сваритися, використовувати нецензурну лексику
- ображати інших, заздрити, бажати комусь зла
- вживати алкогольні напої або переїдати
- розпочинати нові важливі справи, змінювати місце проживання чи влаштовуватися на нову роботу.
З народних прикмет цього дня рекомендується уникати диких місць: лісу, річок, гір. Вважається, що дикі тварини в цей час стають агресивнішими, що збільшує ризик нападу або заблукати.
Раніше ми пояснювали чому темніє хрестик? Що кажуть забобони і церква.
Також читайте як молитися за упокій коханої кішки або собаки і чи не гріх це - пояснення церкви.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти ПЦУ, "Духовна велич Львова", Вікіпедія.