Коли віряни відзначають Лазареву суботу: традиції, що можна і не можна робити
Лазарева субота - це особливий день для вірян, коли в церкві вшановується одне з найголовніших чудес, що були здійснені Ісусом Христом.
Коли віряни відзначають Лазареву суботу у 2024 році - читайте в матеріалі РБК-Україна (проект Styler).
Використані джерела для підготовки матеріалу: сайт ПЦУ, Місячний календар, DayToday.
Історія Лазаревої суботи
Цей день отримав назву на честь Лазаря, друга Ісуса Христа, чиє воскресіння описане у Святому Письмі. Лазар та його сестри Марія і Марфа проживали у селі Віфанія біля Єрусалима, і Ісус часто відвідував їхню оселю. Лазар захворів і помер, але через чотири дні Ісус воскресив його з мертвих, що сталося в саму суботу.
Після воскресіння Лазаря він прожив ще 30 років і навіть став єпископом на Кіпрі. Ця подія, сплетена з чудом воскресіння, показує віру вірян у спасіння та вічне життя.
Коли відзначається Лазарева субота
Лазарева субота не має фіксованої дати й припадає на шостий тиждень Великого посту, що в цьому році випадає на 27 квітня.
Що не можна робити в цю дату
У цей день діють певні обмеження, зазвичай характерні для великих церковних свят, такі як утримання від прибирання та роботи у саду чи на городі.
Також рекомендується утриматися від важкої фізичної праці. Щодо їжі, дотримання правил Великого посту залишається важливим, хоча в Лазареву суботу можливі певні послаблення.
У Лазареву суботу вірянам рекомендується сходити до церкви, де проводяться урочисті богослужіння, помолитися за зцілення від хвороб та зміцнення здоров'я, освятити вербові гілки.
Лазарева субота - що можна їсти
Дозволяється додавати в їжу олію, можна їсти гарячу їжу, можна випити трохи вина. Незважаючи на Великий піст, на стіл обов'язково ставлять рибну ікру - як символ нового життя.
За Лазаревою суботою та Вербною неділею слідує Страсний тиждень - один із найсуворіших під час Великого посту, коли віряни згадують останні дні життя Христа.
До речі, нещодавно ми писали про те, коли цього року святкують Великдень.
Також читайте, скільки триває Великий піст та що не можна робити в цей період.