Науковці визначили вік, коли потрібно попрощатися назавжди з алкогольними напоями, а особливо - з пивом. Це дозволить знизити ризики розвитку недоумства, хвороби Альцгеймера та інших когнітивних порушень у людей похилого віку.
Коли потрібно назавжди відмовитися від алкоголю, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Daily Mail.
Експерт з деменції, американський невролог Річард Рестак радить людям назавжди відмовитися від алкоголю не пізніше, ніж у 65 років. І це стосується не тільки міцних напоїв, а й вина й пива.
Він зазначає, що навіть один або два алкогольних напої раз у кілька тижнів здатні прискорити пов'язане з віком пошкодження нервових клітин нашого мозку.
"Алкоголь - це дуже, дуже слабкий нейротоксин. Він не корисний для нервових клітин. Важливо утримуватися від алкоголю на певному етапі життя, коли збереження нейронів має вирішальне значення. Я раджу, якщо вам 65 років або більше, виключіть алкоголь зі свого раціону повністю та назавжди", - каже доктор Рестак.
Бувший президент Американської нейропсихіатричної асоціації вказав, що вік у 65 років - оптимальний, бо ризик деменції після зростає у 5 разів, і продовжує зростати кожних 5 років.
Деменція - це постійне погіршення функціонування мозку, яке позбавляє хворих пам'яті, здібностей і незалежності. Зараз на планеті на це захворювання страждає дуже багато людей. Тільки у Британії - кожна 14 людина старше 65 років. І за прогнозами - цифри продовжують рости.
Численні дослідження пов'язують велике споживання алкоголю з підвищеним ризиком захворювання, оскільки тривале надмірне вживання алкоголю зменшує частини мозку.
Окрім більш поширених форм захворювання, надмірне вживання алкоголю може спричинити такий тип деменції, який називається синдромом Верніке-Корсакова.
Це - коли алкоголь порушує здатність організму засвоювати вітамін В1, також відомий як тіамін, який життєво важливий для підтримки здоров'я клітин.
Раніше ми писали про те, вчені знайшли цікавий взаємозв'язок між інтелектом чоловіка та його потенцією.
А ще розповідали про те, що люди низького зросту живуть довше за високих.