Святкові ялинки зазвичай починають прибирати після закінчення свят. У багатьох областях України – це після 20 січня. Якщо ялинка жива, то голки починають сипатися значно раніше за цей час і з неї починають знімати іграшки відразу після 7-8 січня.
Коли потрібно прибирати ялинку і що про це говорять прикмети – читайте у матеріалі Styler.
Вважається, що новорічну ялинку треба прибрати у період із 14 січня (Василя, Старий новий рік) до Водохреща (19 грудня). Перед Хрещенням будинок повністю прибирають від усієї новорічної атрибутики та наводять лад.
У православній церкві вважають, що ялинка – це не релігійна прикраса, а світський атрибут. Головним символом Різдва є вертеп.
Новорічна ялинка вбирає в себе енергетику останніх днів року, а значить від неї потрібно позбавлятися в перші тижні нового року. Вона містить також енергетику перших днів року, тому варто прибирати її за тиждень - 7-8 січня. Ще ялинка може сама "подати сигнал".
По фен-шую ялинку потрібно прибирати через тиждень після настання нового року за китайським календарем. Цього року – після 21 січня.
Живі ялинки так довго простояти не зможуть, особливо якщо ви встановили її до 24 грудня. А ось штучні зможуть стояти й довше.
Якщо вам довелося прибрати живу ялинку ще на початку січня, то повісьте перед 21 січня невеликий новорічний вінок або поставте пару гілок ялинки у вазу.
У будинку, де живуть маленькі діти або люди з алергічними реакціями, ялинку варто прибирати швидше. Живе або штучне дерево накопичує на собі пил та алергени – тому варто знімати іграшки одразу після основних свят.
До речі, раніше ми розповідали про те, коли настане новий 2023 за китайським календарем.
А ще ми писали про те, як прибирати живу ялинку так, щоби не засипати все навколо голками.