Незабаром в Україні будуть святкувати свято Великодня. Це відбудеться 16 квітня. Паска - є невід'ємною частиною цього свята.
Чому на Великдень печуть паски? В які дні на Страсному тижні можна і не можна їх випікати? Як це правильно робити? Відповіді на ці питання - в матеріалі Styler.
Паска, як і крашанки - є незамінним атрибутом та символом Великодня. У християнстві вона символізує незриму присутність Ісуса.
Церковний хліб циліндричної форми, який випікається в церкві в переддень Великодня, називається артос ("квасний хліб"). Випікання паски дома - це продовження цієї церковної традиції. Це символ того, що на Великдень до кожного дому приходить Господь.
До речі, дохристиянська символіка, пов'язана з пробудженням весни, досі прослідковується в оформленні пасок. Їх прикрашають яскравими посипками, які символізують кольори весни.
В Україні завжди паски випікали здебільшого з пшеничного борошна. На них зображували пташок, хрести. Також робили квітки, шишки на поверхні цієї випічки.
Церква радить, що найкраще пекти паску в Чистий четвер та у Велику суботу, хоча деякі починають із середи. Тобто пекти паски у 2023 році дні можна 12, 13 та 15 квітня. В Чистий четвер традиційно проводять прибирання, очищуються водними процедурами та готують паски. Категорично не можна пекти паску у Страсну пятницю.
За народними звичаями в середу ввечері ви можете поставити опару, а вранці в Чистий четвер зі спокійною душею пекти.
Найголовніша заборона під час випікання пасок - це сварка та погані думки. Ні в якому разі не кричіть та не лайтеся під час цього процесу.
Вважається, що пекти паски потрібно у гарному настрої, з чистими думками та з молитвою.
Раніше ми писали, як спекти паску Львівська баба.
Також дізнайтеся про 7 прикрих помилок у готуванні паски, які зіпсують святкову випічку.