У киян є шанс допомогти військовим, не потративши ні гривні: як це зробити
17 січня в Києві на підтримку національної кампанії "Твоя кров може воювати" відбудеться День донора. Усі охочі зможуть здати кров та її компоненти для потреб медичних закладів України в лікуванні хворих та поранених військових та цивільних.
Як і де це зробити - читайте у нашому матеріалі.
Де і коли можна здати кров для військових?
Здати кров можна буде 17 січня з 9:30 до 13:30 у "Добробуті" за адресою: проспект Повітрофлотський, 54 (корпус С, 6 поверх). З собою необхідно мати паспорт.
Повний список центрів крові - за посиланням.
Кожен, хто бажає донатити кров, може зареєструватися на відповідних вебсервісах, внести туди всю необхідну інформацію і чекати повідомлення від координаторів.
Внести свої дані можна на цьому ресурсі.
Стати донором може будь-який українець старший 18 років, що не має протипоказань до донорства, та з масою тіла не менше 50 кг.
Про протипоказання детально можна прочитати тут.
Чому здавати кров - це важливо?
Щороку понад 200 тисяч людей в Україні потребують донорської крові та її компонентів - їх запаси вкрай необхідні пологовим будинкам, військовим шпиталям, хірургічним відділенням, опіковим центрам, онкологічним відділенням та відділенням інтенсивної терапії.
Під час війни ця потреба значно зросла. Про нестачу запасів повідомляють у багатьох областях.
Сьогодні в Україні потребу в донорській крові для прифронтових міст забезпечують центри крові, які працюють в тилу.
Тож зараз життя захисників держави та поранених цивільних мешканців країни залежить від активності донорів в усіх українських містах.
"Потреба в донорах крові залишається дуже високою - особливо зараз, коли до лікарень прибувають поранені військові, цивільні, постраждалі від воєнних дій. Не скасувала війна і планових операцій та пологів, необхідності лікувати онкохворих, потерпілих у катастрофах, стихійних лихах. Одна донація здатна врятувати три життя, саме тому це так важливо - кожному приєднатись до донорського руху", - зазначає завідувачка відділу заготівлі донорської крові в умовах виїзду Київського міського центру крові Наталія Горобець.
Крім того, говорить лікарка, донація позитивно впливає і на здоров’я самих донорів: відновлюються всі формені елементи крові, знижується ризик серцево-судинних патологій, а також ризик виникнення тромбозів, стимулюється імунітет, виникає менше хронічних захворювань.
"Долучайтесь! Ваша кров також може воювати!" - закликала медик.
Раніше ми повідомляли, як правильно підготуватись до здачі крові.
Також ми писали, що в Україні запустили сервіс для реєстрації для здачі крові.