Марсохід NASA Curiosity Rover зробив приголомшливі фотографії променів світла, які освітлювали хмари під час заходу сонця на "червоній планеті".
Про це повідомляє американське космічне бюро NASA.
Марсіанські заходи сонця надзвичайно примхливі. Але марсохід NASA Curiosity зафіксував промені світла, що освітили хмари, коли сонце опустилося за горизонт. Ці "сонячні промені" також відомі як сутінкові.
Це був перший раз, коли сонячні промені можна було так чітко побачити на Марсі, зазначають у NASA. Знімок зробили 2 лютого.
Найновіші зображення Curiosity базуються на спостереженнях сріблястих або нічних хмар у 2021 році.
Більшість марсіанських хмар ширяють над Марсом не вище 37 миль і складаються з водяного льоду, але хмари, зображені на останньому знімку, здається, розташовані вище в небі.
На додаток до зображення сонячних променів, 27 січня Curiosity зробив набір фото різнокольорових хмар у формі пір’їнки. При освітленні сонячним світлом певні типи хмар можуть створювати райдужне зображення.
"Коли ми бачимо райдужний перелив, це означає, що розмір частинок хмари ідентичний розміру частинок у сусідніх частинах хмари", - розповів Марк Леммон, атмосферолог з Інституту космічних наук у Боулдері, штат Колорадо.
Раніше ми розповідали про те, що в Карпатах зафіксували Брокенського привида - рідкісне оптичне явище.
Читайте також про те, що знахідки на астероїді можуть свідчити про космічне походження життя на Землі.