У центрі Києва осипається мозаїчне панно 1967 року "Українська пісня". Роботи з відновлення мали провести ще 4 роки тому, але дозвіл на них не дав орендар будинку.
Про це повідомляє голова Ради з урбаністики Києва Віталій Селик на своїй сторінці у Facebook.
Мозаїчне панно "Українська пісня" розміщене на брендволі навпроти Київської Опери на вул. Хмельницького. Монумент руйнується не перший рік. Ще у 2019 році повідомлялось, що від обличчя танцівниці "майже нічого не залишилося".
Тоді спонсором для відновлення мозаїки мав стати один футбольний клуб. Роботи обіцяли зробити за 2 тижні. Але будівля приватна і власник не дав дозволу на роботи.
Над відновленням мозаїки мала працювати бригада художників-монументалістів під керівництвом Федора Григорова.
"Проте за 4 роки змін так і не відбулося, а цінна мозаїка і далі осипається", - пише урбаніст.
Сучасний стан мозаїчного панно (фото: Facebook/Сергій Селик)
"Українська пісня" - декоративне мозаїчне панно за мотивами народного мистецтва. Монументальну роботу створив художник Степан Кириченко.
Мозаїка виконана у стилі тенденцій, які панували в радянській Україні у 1960-х роках. Тоді часто у мистецтві використовували народні мотиви.
Це панно одна з небагатьох робіт Степана Кириченка, які залишилися у вільному доступі, оскільки через процес декомунізації деякі монументи "закрили".
У 2000-х роках панно почало осипатися. Активісти закликали зберегти мозаїку, втім виявилося, що її ескізів не збереглося. Тоді спеціалісти дійшли висновку, що можна відтворити панно за старими фотографіями.
2013 року будівлю передали в оренду приватному підприємству. Але орендар і сам не провів реконструкції, та й не дав на неї необхідного дозволу фахівцям.
Панно почало руйнуватись у 2000-х роках (фото: Вікіпедія)
Раніше ми розповідали про те, що у Києві забудовник руйнує історичну споруду ХІХ ст., щоб звести новий ТРЦ.
Читайте також про те, що у Києві почали розбирати пам'ятку архітектури ХІХ століття.