Соління і маринування огірків потребує певних знань і навичок, інакше ви дарма витратите сили, час і гроші. Важливо знати, що не всі овочі однаково годяться для приготування закруток.
Які саме огірки не варто солити чи маринувати - в матеріалі Styler далі.
Перезрілі або пожовклі плоди краще відразу відкласти для інших потреб: почистити шкірку і зробити салат, згодувати худобі тощо. Огірок для консервації має бути зеленим.
Покручені або ж гіркі овочі так само не беріть для заквашування чи маринування. Закручені буває складно вимити, а гіркі можуть зіпсувати смак консервації.
Плоди з пошкодженою або трохи зіпсованою шкіркою теж краще не використовувати, навіть якщо після видалення пошкодження овоч здається придатним до вживання та свіжим. В нього вже напевно проникли бактерії, через які банка потім може вибухнути.
Відмовтеся від ідеї закривати великі огірки. Найкраще використовувати середні та дрібні екземпляри. Адже чим більший огірок, тим складніше маринаду проникнуть усередину.
Для консервування використовують молоді огірки з чорними голочками. Гладенькі огірки - салатний сорт, який не підійде для таких цілей.
Починайте консервувати якомога швидше після збору врожаю чи купівлі огірків на ринку. Зів'ялі плоди можна відмочити кілька годин у воді, але в якості вони поступатимуться.
Пам'ятайте, що легкий білий наліт на квашених огірках це норма, адже є результатом діяльності бактерій молочної кислоти. А от мутні мариновані огірки (куди додають оцет) - точно зіпсовані і їсти їх не можна.
Раніше ми писали також, як приготувати ідеальні малосольні огірки.
Також дізнайтеся про старовинний рецепт хрумких квашених огірків.