Дощ відносять до умов обмеженої видимості, тому варто максимально обережними. Однак, це не єдина проблема, яка може виникнути у водія під час руху.
Чому водіям варто бути обережними під час дощу - читайте на Styler нижче.
Дощ загрожує безпеці за двома напрямками - він перешкоджає водіям бачити одне одного і погіршує зчеплення коліс з дорогою.
Важливо пам'ятати, що навіть легкий "грибний" дощик може будь-якої миті перетворитися на зливу. У такому випадку потрібно знизити швидкість і максимально підвищити увагу.
До того варто увімкнути ближнє світло фар, аби чітко позначити себе на дорозі. Також варто бути обережними із задніми протитуманними ліхтарями - на малих дистанціях і за відсутності густого туману вони засліплюють тих, хто їде ззаду.
Забезпечте чистоту вікон і дзеркал, щоб добре бачити дорогу. Для цього в салон має надходити свіже повітря з вулиці, а передні вікна - обдуватися з кліматичної установки. Швидкому розпотіванню вікон сприяє увімкнення кондиціонера.
Дорога робиться слизькою, особливо в перші хвилини дощу, коли вода розмочує шар забруднень, що зібралися на асфальті. Грунт і мікрочастинки гуми з шин, змішані з водою, перетворюються на ефективне мастило.
Ще однією проблемою є аквапланування. Це ефект, коли колеса на високій швидкості спливають на глибоких калюжах і втрачають зв'язок з поверхнею дороги.
У такій ситуації водій тисне на гальмо чи повертає кермо, а машина не реагує. Дуже небезпечними виявляються калюжі в коліях, що прорізають в асфальті.
Ефект аквапланування може розвинутися у яких несподівано й у непередбачуваних місцях, зокрема й у затяжних поворотах, які транспорт проходить на високих швидкостях. У цьому випадку аквапланування призводить до тимчасової втрати керованості машини або занесення.
Раніше ми повідомляли, через скільки часу після вживання алкоголю можна сідати за кермо.
Також ми писали, скільки доведеться заплатити податку деяким українцям за розкішні авто.