Розмовні слова, які ми використовуємо часто, можуть підсилювати наш імідж та авторитет, а ще - можуть понижувати. Використання певних слів і мовних помилок можуть створити погане враження про вас і навіть вказати на неповагу до співрозмовника.
Які помилки у розмові не варто робити і які слова не використовувати, щоб не нашкодити своєму авторитету, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на пояснення тренера з ораторського мистецтва Павла Мацьопи в Instagram.
За словами експерта, використання у розмові вульгаризмів, росіянізмів чи спотворених слів створюють враження недбалості, низької якості освіти та неповаги до співрозмовника. Якщо ви хочете звучати переконливо та викликати довіру, варто уникати цих мовних помилок.
"Ніколи не кажіть це, щоб зберегти свій авторитет у розмові. У мовленні існує поняття просторічної лексики. Це слова, що належать до низького стилю, знижують статус вашої мови й можуть суттєво нашкодити вашому іміджу, особливо у діловій комунікації", - пояснює Павло Мацьопа.
До просторічної лексики належать:
Наприклад:
"Основною сферою функціонування просторіччя є усне мовлення малоосвічених людей. Не прирівнюйте себе до них. Ваше мовлення - це ваша візитівка, яку ви роздаєте кожному, з ким спілкуєтесь. Ваше мовлення має бути бездоганним", - наголосив Мацьопа.
Раніше ми писали про те, чому казати "лікуючий лікар" неправильно та як замінити цей вираз.
А ще розповідали про те, що не так з виразами "вільна вакансія" та "пам'ятний рекорд".