3 листопада християни вшановують пам'ять двох святих з однаковими іменами — Іларіона Великого, який жив у 3-4 століттях у Палестині, та Іларіона Псковоозерського, який жив у 15 столітті на Русі.
У матеріалі Styler читайте про всі традиції та заборони цього свята, а також, хто святкує день ангела.
Іларіон Великий навчався в Олександрії, там він прийняв християнство. Коли він повернувся додому, преподобний пішов до самітників біля Гази. Іларіон вважається засновником кількох монастирів та першим проповідником чернецтва в Палестині. Наприкінці свого життя святий вирушив у подорож, щоб знову відвідати Єгипет та поклонитися могилі святого Антонія Великого. Помер Іларіон на острові Кіпр, передбачивши свою кончину.
Іларіон Псковоозерський навчався у преподобного Єфросина Псковського. Він заснував Озерський Покровський монастир на березі річки Жовчі, що впадає в Чудське озеро, і став першим настоятелем. Обитель стала важливим релігійним центром, і, незважаючи на близькість Лівонського ордену, православ'я швидко поширювалося серед місцевих мешканців.
Цього дня радили уникати перехресть. Вважається, що перехрестя пов'язані з нечистою силою. Дуже часто в таких місцях ховали людей, які гинули під час прямування кудись. У деяких областях біля першого перехрестя через 40 днів після смерті людини прощаються з його душею. Існує повір'я, що в таких місцях з'являються душі померлих не своєю смертю, тому для їхнього заспокоєння тут розсипають зерна.
З давніх-давен пішла традиція ставити хрести біля дороги або на перехрестях, де гинули люди в автомобільних катастрофах.
Іменини сьогодні відзначають: Ян, Яків, Юліан, Федір, Теодор, Сергій, Микола, Костянтин, Іларіон, Іван, Захар, Єгор, Дмитро, Дем'ян, Георгій, Вольдемар, Володимир, Василь, Аркадій, Анатолій, Олексій, Олександр, Пелагея та Аза.
Раніше ми розповідали про дивакуваті, незвичайні та цікаві свята, які відзначають у листопаді .
А також перед цим ми писали про магнітні бурі у листопаді 2022 року.