Сьогодні, 11 листопада, починається 21 тиждень після П'ятдесятниці. Православна церква цього дня вшановує пам'ять преподобного Теодора Студита.
Про важливі заборони та історію свята 11 листопада розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).
Теодор народився в 759 році в Константинополі. Батьками майбутнього проповідника були збирач податків Фотін і Феоктіста, завдяки яким парубок здобув хорошу освіту.
Попри те, що Теодор був сином придворного службовця, преподобний відмовився від державної служби через те, що правитель підтримував ідеї іконоборців.
З цієї ж причини відмовився від служби батько Теодора - разом з матір'ю він роздав майно нужденним та прийняв чернецтво після розлучення. В той час Теодор, який майстерно захищав шанування ікон, став настоятелем монастиря, збудованим його дядьком Платоні.
За стійкість релігійних переконань та засудження беззаконня імператора, в 796 році Теодора кинули до в'язниці. Але за правління Святої Ірини Теодора звільнили та назначили керівником Студійського монастиря, для якого преподобний написав устав.
Втім, за часів правління імператорів-язичників Никифора I і Лева Вірменина Теодор постраждав за свою віру, був засуджений до ув'язнення та став вільним лише за імператора Михаїла II.
Преподобний оселився в Херсонесі та помер в монастирі Святого Трифона, 11 листопада 826 року. Мощі Теодора зберігаються в Студійській обителі.
Щоб не накликати негаразди, 11 листопада не слід:
Сьогодні, 11 листопада, варто провести день з родиною - тоді вона буде міцною та дружною.
Також пращури вірили, що, якщо цього дня стригти овець, слід покласти в ножиці шматок овечої вовни - це задобрить духів.
За новим стилем сьогодні день ангела відзначають люди з такими іменами: Євген, Антон, Віктор, Федір, Стефанія, Максим, Степан.
До того ж за старим стилем іменини святкують: Олексій, Андрій, Ганна, Василь, Микола, Віктор, Марія, Анастасія, Павло, Іван, Кирило, Агата, Леонід.
11 листопада у світі відзначається:
Нещодавно ми писали про те, які свята і вихідні будуть в листопаді.
Крім цього, розповідали, коли будуть День святого Миколая, Різдво та Водохреще.
При написанні матеріалу використовувалися такі джерела: Церковний календар, Місячний календар, сайт ПЦУ, DayToday, Вікіпедія.