26 березня за православним календарем заведено вшановувати Никифора Сповідника. У народі це свято ще називають Никифорів день. Сьогодні варто з повагою ставитися до природи та зайвий раз її не турбувати.
Про інші традиції та заборони 26 березня - читайте нижче в матеріалі Styler.
Никифор Сповідник народився в Константинополі у другій половині VIII століття. Никифор отримав гарну світську освіту, але найбільше вивчав Святе Письмо й читав духовні книги.
Під час правління Льва IV святий Никифор отримав звання царського радника. Перебуваючи при дворі, він провадив добропорядне життя й ревно відстоював вшанування святих ікон.
Наступні кілька років життя він провів на самоті, а пізніше був обраний святим Патріархом. За правління Льва V Вірменина, великого прибічника іконоборчої єресі, Патріарх Никифор щосили намагався переконати імператора зректися поглядів. За це його відправили в заслання, де Никифор і помер.
У цей день було заведено ходити на риболовлю. Предки вірили, що сьогодні добре клюють судак, язь, окунь, плотва та щука.
На Никифора потрібно з повагою ставитися до рослин. Заведено доглядати за садом, садити молоді яблуні та абрикоси. Якщо саду немає, можна працювати з кімнатними рослинами.
До того ж сьогодні потрібно скупатися в джерельній воді. Тому що вона, за повір'ям, має цілющу силу та може вилікувати від будь-яких недугів.
26 березня свої іменини відзначають Олександр, Христина, Терентій, Никифор, Фелікс, Лариса, Микола, Михайло та Григорій.
Раніше ми розповідали, коли українці будуть святкувати Вербну неділю.
Читайте також, куди крутити стрілки на годиннику під час переходу на літній час.