Вітаміни в пігулках чи сиропах - дуже популярна добавка, яку часто купують без рекомендацій лікарів, будь-яких обстежень чи показань. Адже це просто вітамінки, що від них буде? Так думають люди, які захоплюються самолікуванням. А от лікарі кажуть, що - буде.
Про те, як прийом "популярних" вітамінів може нашкодити серцево-судинній системі, розповіла в Instagram кардіолог Наталя Федів.
За словами медика, невеликі дослідження підтверджували зменшення ризиків серцево-судинних захворювань при прийомі вітаміну С та Е. Проте за малими дослідженнями послідувало велике (і не одне), яке спростувало інформацію.
В результаті користь вітаміну С та Е в якості засобів для профілактики серцево-судинних захворювань (ССЗ) була спростована. Туди ж потрапили й В6, В12, фолієва кислота (В9).
Але це ще не все. З'явилося припущення, що прийом вітаміну С та Е може навіть дещо підвищувати ризик серцевої недостатності та геморагічних інсультів.
Щодо прийому вітаміну D в комбінації з кальцієм у пацієнтів старшого віку ще "цікавіше". Виявляється, що на тлі наявних вікових змін аортального клапана вони сприяють прогресуванню вади та збільшують смертність.
Наталя Федів наголошує, що за рекомендацією американської асоціації кардіологів не варто приймати вітаміни в якості профілактики серцево-судинних захворювань.
Рекомендації дуже прості: контролюйте такі фактори ризику, як куріння, надвага, діабет, підвищений рівень холестерину. І це зробить однозначно більший вклад здоров’я вашого серця,
А повноцінне харчування - найкращий спосіб отримати в достатній кількості необхідні для здоров’я вітаміни та елементи.
Раніше ми писали про "легендарні" ліки, які насправді є фуфломіцинами.
Також дізнайтеся, при яких симптомах не можна робити інгаляцію.