Електрокардіограма є один із методів діагностики серцево-судинної системи. Такий метод призначає лікар за наявності певних симптомів.
РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про хвороби, які допомагає виявити ЕКГ.
Електрокардіографія проводиться на спеціальному приладі - кардіограф. Під час дослідження на спеціальній стрічці фіксуються електричні коливання, що виникають в процесі роботи серця. За відхиленнями основних зубців можна визначити, яке саме захворювання лежить в основі серцево-судинної патології.
На ділянку грудей, на зап'ястя і щиколотки кріпляться електроди, що передають електричні імпульси на електрокардіограф.
"Дуже інформативний, але найстарший з усіх і трошки переоцінений. Не всі патології можна діагностувати за допомогою лише однієї ЕКГ", - сказала кардіолог Наталії Іванюк.
За словами лікаря, перше звертається увага на пульс - частота, періодичність, інтенсивність (тахікардія, брадикардія).
Наявність порушень ритму - чи є аритмія.
Завдяки проведенню ЕКГ можна діагностувати або запідозрити:
Справжні проблеми з серцем частіше проявляються іншими симптомами:
Найкращий час для проведення першої електрокардіограми - це період новонародженості (1-й місяць життя). Адже в більшості випадків порушення ритму не супроводжуються змінами загального стану дитини і можуть бути діагностовані несвоєчасно, що може призвести до серйозних наслідків.
Раніше ми повідомляли, чи потрібно йти до кардіолога, якщо нічого не болить.
Також ми писали, чи справді контрастний душ корисний для здоров'я.
При написанні матеріалу використовувались такі джерела: Instagram-сторінка кардіолога Наталії Іванюк та сайт Міністерства охорони здоров'я України.