Кардіотренування не тільки сприяють схудненню, а й корисні для серця та розвивають дихальну та серцево-судинну систему. Кардіолог назвала вправи, яким варто віддавати перевагу в спортзалі.
РБК-Україна (проект Styler) повідомляє, як часто потрібно виконувати кардіо-вправи, щоб не зашкодити здоров'ю.
Кардіотренування - це циклічне виконання динамічних вправ протягом тривалого часу і без довгих перерв на відпочинок, коли биття серця може повернутися до показників, типових стану спокою перед тренуванням.
За словами кардіолога Наталії Іванюк, займатися спортом корисно для здоров'я, але це завжди треба робити це з розумом.
Кардіо не лише тренує серцево-судинну систему, а й допомагає знизити рівень стресу, покращити метаболізм, нормалізувати вагу та підвищити витривалість.
"Я як лікар кардіолог дуже рекомендую. Якщо ви обрали спортзал, наприклад, то обирати такі тренажери, як орбітрек, бігова доріжка та велосипед. Тобто ті тренажери, які забезпечують кардіонавантаження", - пояснила вона.
Такі тренування тренують дихальну систему, серце і судини. Щоб кардіотренажер був вам на користь, треба на ньому займатися не менше 40 хвилин. Також можна потрошки збільшувати кут нахилу бігової доріжки або швидкість і потужність велотренажера або орбітрека.
Щоб кардіотренування були максимально ефективними, варто:
Види кардіонавантажень в залі:
Важливо перед тренуванням не забувати робити розминку, а після - заминку, щоб уникнути травм і підтримувати м’язи у тонусі.
Раніше ми повідомляли про 6 вправ, які зміцнюють прес та корисні для спини.
Також ми писали про корисні для серця вправи, які потрібно виконувати після 30 років.
При написанні матеріалу використовувались такі джерела: сайти Cleveland clinic та Instagram-сторінка кардіолога Наталії Іванюк.