Капустяні котлети: як замінити м'ясо для цікавого смаку
Капуста - ще одна альтернатива м'ясу в період посту або ж для кулінарних експериментів. А завдяки властивостям цього овочу, такі котлети поживні і корисні для організму.
Про те, як готувати пісні котлети з капусти, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на кулінарний YouTube-канал "Кулінарні рецепти від Надії".
Що треба для капустяних котлет
- Вода - 1-1,5 л
- Капуста - 700 г
- Картопля - 2 шт.
- Морква (середнього розміру) - 1 шт.
- Цибуля (середнього розміру) - 2 шт.
- Манка - 3-4 ст. л.
- Олія - для смаження
- Мускатний горіх - 1/4 ч. л.
- Прованські трави - 0,5 ч.л.
- Сушений часник - 1 ч.л.
- Сіль - до смаку
- Перець - до смаку
Як готувати котлети з капусти
Для початку нашинкуйте капусту, перекладіть у каструлю і залийте водою так, щоб вона повністю покрила капусту. Додайте сіль до свого смаку та поставте каструлю на сильний вогонь.
Нашинкована капуста в каструлі з водою (скриншот / Кулінарні рецепти від Надії)
Після закипання зменште вогонь і варіть капусту до розм'якшення хвилин 10-15. Підготуйте цибулю - очистьте та наріжте дрібними кубиками. Вимиту та очищену моркву натріть на середній тертці.
Розігрійте на пательні олію та висипте всередину моркву з цибулею, присмажте до золотистого кольору. Додайте сіль, перець і спеції - та перемішайте суміш.
Засмажка з моркви та цибулі (скриншот / Кулінарні рецепти від Надії)
Відварену капусту пересипте до сита, аби злити воду. Дочекайтеся охолодження, перекладіть капусту до миски та додайте засмажку. Натріть в овочевий фарш на маленькій тертці картоплю та додайте манку. Ретельно перемішайте фарш, додайте сіль у разі потреби та залиште на 15 хвилин, щоб манка збільшилася в розмірі.
Змочіть руки у воді та сформуйте котлети. Вони не мають бути надто маленькими, але й не мають бути великими - загалом, на 1 котлету йде 2 ст. л. овочевого фаршу.
Розігрійте пательню з олією, викладіть котлети та смажте на середньому вогні 2-3 хвилини з одного боку, потім переверніть і досмажте під закритою кришкою до рум'яного кольору.
Капустяні котлети під час обсмаження (скриншот / Кулінарні рецепти від Надії)
Готові котлети спочатку викладіть на паперовий рушник, щоб забрати зайве масло. Після цього капустяні котлети можна подавати до столу - вони будуть смачні як в гарячому, так і охолодженому стані.
Нещодавно ми писали про те, як готувати пісні голубці з картоплею.
А також розповідали, як готувати тефтелі з булгуру у томатному соусі.