У сучасних автомобілях є багато функцій, які повинні полегшити процес водіння. Однак, інколи деякі функції можуть стати причиною неприємностей на дорозі і навіть ДТП.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на дослідження сайту IIHS.
Експерти кажуть, що інколи адаптивний круїз-контроль може стати причиною неприємностей під час руху.
Основна його ідея полягає в тому, щоб автомобіль самостійно регулював швидкість в залежності від руху інших транспортних засобів. Однак, навіть найсучасніші технології не завжди є вдалими за деяких умов.
Важливо звернути увагу на ситуації, коли водії занадто покладаються на роботу круїз-контролю. Все тому, що на дорозі можуть трапитися непередбачені обставини і технології не завжди реагують на них належним чином.
До того ж варто врахувати особливості дорожнього покриття. Адаптивний круїз-контроль не завжди виявляє ями, що може призвести до несподіваних гальмувань чи різких реакцій системи.
Восени на дорогах багато бруду та калюж, а при заморозках виникає ожеледиця. У таких ситуаціях колеса втрачають зчеплення з дорогою.
При увімкненому круїз-контролі машина різко прискорюється і колесо може потрапити у калюжі. У результаті відбувається аквапланування.
Тоді можна втратити контроль навіть при малих швидкостях, і авто починає заносити.
Окрім того, у калюжах є багато залишок бензину та моторної оливи. Через це колеса авто ковзають. Якщо на вулиці йде дощ чи сніг, краще відключити круїз-контроль, щоб уникнути неприємностей.
Зазвичай машина повідомляє водію про збій у роботі адаптивного круїз-контролю, показавши повідомлення на моніторі бортового комп’ютера або меню медіакомплексу. У разі якихось перешкод у роботі транспортний засіб вимикає автопілот, оскільки продовження його роботи може створювати небезпеку.
Раніше ми повідомляли, чи потрібно новому власнику авто переоформляти страховий поліс.
Також ми писали, в яких випадках поліція може перевіряти ваше авто.