Тривалі стосунки - це спільна історія, звички, спогади та емоції. Але іноді навіть після років разом виникає відчуття, що щось пішло не так. Як зрозуміти, що прийшов час завершити стосунки та не зробити при цьому помилку?
Які ознаки вказують на те, що варто припинити стосунки, які тривають давно, розповів для РБК-Україна (проєкт Styler) лайф коуч та сексолог Віталій Курсік.
Якщо у стосунках постійно відчувається напруга, зникли моменти радості й підтримки, і замість тепла ви відчуваєте лише байдужість чи роздратування, це сигнал замислитися. Щастя не повинно бути рідкісним винятком.
Буває, що партнери наче живуть під одним дахом, але кожен у своєму світі. Якщо у вас немає бажання спілкуватися, ділитися думками чи проводити час разом, це може бути ознакою того, що емоційний зв'язок втрачений.
"Відновити цей зв'язок можна, але тільки якщо є на це бажання в обидвох партнерів. Буває й так, що прірва росте поступово, поки не дійде до "точки неповернення", - пояснює лайф коуч.
Звичайно, усі пари сваряться. Але якщо конфлікти перетворилися на постійні суперечки, які не вирішуються, а лише накопичуються, це руйнує стосунки. Особливо якщо сварки супроводжуються образами чи неповагою.
Якщо партнер ігнорує ваші почуття, бажання чи потреби, або ж відкрито знецінює вас, це ознака токсичних стосунків. Любов без поваги й підтримки перетворюється на тягар.
Замість енергії, натхнення й радості стосунки приносять лише виснаження. Якщо вам здається, що ви більше вкладаєте, ніж отримуєте у відповідь, це може означати, що баланс давно порушений.
Якщо думки про життя без партнера викликають не страх, а полегшення, це важливий, хоч і сумний знак.
"Можливо, ви вже підсвідомо готові до нового етапу життя. І ви вже фактично розірвали зв'язок з партнером, підсвідомо", - додає експерт.
Тривалість стосунків чи наявність дітей - це важливі фактори, але вони не можуть бути єдиною причиною залишатися у них. Любов і повага - це основа стосунків, а не лише спільні зобов’язання.
Перш ніж ухвалювати рішення, дайте собі час розібратися у своїх почуттях. Можливо, варто спробувати відверто поговорити з партнером чи звернутися до психолога.
"Але якщо ви розумієте, що всі спроби змінити ситуацію безрезультатні, то завершення стосунків може стати кроком до вашого внутрішнього спокою й нових можливостей. Пам'ятайте: розлучитися не означає зазнати поразки. Іноді це найкращий спосіб проявити любов до себе", - резюмує Віталій Курсік.
Раніше ми писали про те, як повернути романтику у стосунки, якщо ви разом 10 або 20 років.
А ще розповідали про те, як навчитися сприймати недоліки партнера та не зруйнувати стосунки.