Кухонні інструменти та посуд потрібно час від часу змінювати та оновлювати. Це необхідно, щоб підтримувати безпеку та функціональність вашої кухні. Деякі предмети рекомендується змінювати щорічно, а деякі - у міру їхнього зносу.
Як зрозуміти, що кухонне приладдя вже не підходить для вашої кухні - читайте в матеріалі нижче.
Каструлі та сковорідки з нержавіючої сталі. Такий посуд "живучий" і може служити роками. Навіть сліди на поверхні, плями від води чи нагрівання їм не шкодять. А от якщо почнуть слабшати ручки та їжа, приготована в такому посуді, почне пригоряти або мати неприємний запах – задумайтеся про нову покупку.
Сковороди з антипригарним покриттям. Такий інструмент для приготування недовговічний. Змінюйте сковороду на нову, якщо з'явилося багато подряпин або їжа постійно прилипає.
Блендер. Змінювати агрегат на новий необхідно не тільки, якщо він згорів і перестав працювати. Деколи блендери протікають, у них важко змішувати інгредієнти або під час роботи від них йде неприємний запах. Якщо з вашим блендером відбувається подібне – це ознака, що потрібно купувати новий.
Електрочайник. При правильному догляді електричні чайники служать багато років. Чітка ознака, що вам скоро знадобиться новий – чайник довго нагрівається або починає працювати з перебоями.
Тостер. Нерівномірне прожарювання, тривалість прожарювання або іржа - ось основні причини, що техніку варто поміняти.
Кухонний комбайн. Його можна поміняти повністю на новішу модель, а можна тільки частини. Наприклад, перше, що доводиться міняти власникам - це ножі, що затупилися. Далі – чаші, які згодом стають каламутні, з'являються подряпини.
Кавоварка. Якщо ви помічаєте, що смак звареної або меленої кави істотно змінився в гірший бік, то вам варто задуматися про покупку нової техніки. Іншими причинами може бути протікання води, несправність дисплея. Якщо девайс для варіння кави у вас не електричний - то орієнтуйтеся на смак вашого напою.
Терка. Згодом вони стають тьмяними та тупими. Якщо натерти навіть м'які продукти стає важко, а заточення не допомагає – купіть нову.
Дерев'яні інструменти для приготування. Тріснуті, деформовані, підгорілі, сточені на один край потрібно замінити якнайшвидше. А загалом, фахівці рекомендують міняти їх не один раз на рік.
Гумові лопатки. Змінюйте їх не тільки коли вони ламаються, а ще й коли тріскаються. У тріщинах можуть ховатися мікроби. Будь-яке гумове приладдя варто замінити, якщо в них міцно в'ївся запах їжі або жир.
Ножі. Затуплені ножі можна наточити. А от якщо проблеми з рукояткою – вона нещільно тримається, тріснула – варто подумати про заміну. Якщо ж заточування ножа вже не допомагає - змиріться і купіть новий.
Овочечистки. Як і в багатьох інструментах на кухні, згодом у них затуплюється ніж. Наточити їх дуже складно, а коштують вони недорого – просто купіть нову.
До речі, ми писали про те, як можна легко заощадити на засобі для миття посуду.
А також ми розповідали про те, які речі у будинку можуть притягувати неприємності.