Плющ, хоча й надзвичайно гарний восени - інвазивна і стійка рослина, яка швидко розростається, "захоплюючи" територію саду і тим самим витісняючи квіти та овочі. Проте існують різноманітні способи змусити плющ лишити ділянку.
Про методи боротьби з плющем розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Daily Express.
Плющ, як і багато інших рослин, чутливий до оцтової кислоти, яка змушує його засихати, тож можна спробувати облити його розчином оцту. Для цього домашнього засобу для боротьби з плющем знадобиться лише розпилювач, вода, білий оцет - і час.
Щоб зробити розчин, радять змішати воду з оцтом у пропорції 4:1 і перелити рідину до пульверизатора. Ретельно обприскайте плющ засобом, намагаючись не зачепити інші рослини.
Результати буде помітним через кілька днів після обробки - це також найкращий час для того, щоб видалити всохлий плющ і за потреби повторити процедуру
Ця суміш з двох інгредієнтів також може впоратися з товстими лозами плюща, зафіксованими липкою стрічкою.
Спочатку необхідно обрізати кожну лозу садовими ножицями і обмотати прикореневе гілля скотчем разом так, щоб сформувати чашоподібну форму.
Після цього засипте "чашу" на три чверті кухонною сіллю і залийте на одну чверть водою, щоб висушити плющ протягом наступних місяців.
Мульчування коренів плюща - ще один простий метод, який може допомогти в боротьбі зі стійким наземним плющем.
Створюючи товсті шари мульчі з трави, старого картону, сухого листя, газет або інших матеріалів, що біологічно розкладаються, можна заглушити коріння.
Це пригнічує ріст рослини, перекриваючи їй доступ до світла, води і повітря та запобігаючи подальшому зростанню.
Плющ, що лазить по деревах, можна легко видалити за допомогою ножиць або секатора. Насамперед обріжте ліани на рівні талії - приблизно на метр вище основи стовбура дерева садовими ножицями по всьому периметру.
Працюйте обережно, щоб не пошкодити кору дерева. Видаліть якомога більше коренів плюща навколо стовбура вручну - і спостерігайте за ділянкою протягом місяця.
Куплений в магазині засіб для знищення бур'янів чудово підходить для витривалих плющів - а використовувати його досить просто. Для полегшення роботи можна вкоротити довгі лози.
Після цього нанесіть засіб від бур'янів на заземлене коріння плюща, щоб запобігти його повторному відростанню. Залишки корінців і вусиків зішкребіть сталевою щіткою.
Якщо плющ стійкий до попередніх методів, можна використати більш агресивний засіб - гербіцид. Відмітьте приблизно пів метра плюща від основних коренів, залишивши їх необробленими.
Потім розріжте плющ, та утилізуйте довгі частини. Обприскайте лози та листя, що стирчать з-під землі, гербіцидом на ваш вибір. За якийсь час плющ має всохнути і зникнути.
Раніше ми писали про те, як позбутися слимаків на городі і в саду.
Читайте також про те, які помилки призводять до погіршення ґрунту.