З 2024 року країни Європи змінюють рівень виплат українським біженцям. І в деяких країнах ці зміни вже відбулися.
Про це, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram блогерки Ольги Резнікової, яка ділиться у своєму блозі досвідом життя в різних країнах.
Кансіли у Шотландії більше не отримують грошей для оплати готелей українським біженцям. Якщо це питання ніяк не вирішиться, то українські біженці ризикують опинитись на вулиці. А ті, які ще не мають запрошення і не встигли переїхати, напевно вже можуть і не їхати.
Завдяки надзвичайно привабливим умовам, туди продовжують їхати українці. Уряд Норвегії напрацював рішення, як зробити її менш привабливою. Багато хто отримував виплати на дитину одноразово, наприкінці свого першого року у країні.
Це становило біло 4 тисяч євро для родини з двома дітьми молодше 6 років. Але тепер це буде скорочено. Замість таких виплат сім’ї почнуть отримувати виплати на дитину після повного першого року, а потім щомісяця.
Українські переселенці у Норвегії також матимуть обмеження щодо подорожей до України. І всі спочатку повинні будуть зареєструватися в центрі для біженців, перш ніж вирушати в інші частини країни. Раніше можна було обрати будь-яке місто і селити людей в готелях, проте більше такої можливості українці не мають. Лише потрібно буде їхати у центр для біженців і вирішувати всі питання там.
В Ірландії буде скорочено термін перебування у тимчасовому житлі до 90 днів та знизить виплати до 38, 80 євро щотижня замість 220 євро, як це було раніше.
У Нідерландах поки що не скорочують виплати, але вже активно це обговорюють. Вони вже використали 97 відсотків всіх можливостей для біженців, але люди продовжують їхати.
Раніше ми розповідали про те, чи варто українцям платити пенсійні внески у Великій Британії.
Також читайте наш матеріал про те, як українцям отримати додаткову грошову допомогу у Польщі, Чехії та інших країнах.