Свіжий, щойно випечений хліб – найсмачніший. Він м'який і ароматний і саме за запахом ми найчастіше знаходимо його в магазині, а потім купуємо більше, ніж звичайно. В умовах перебоїв з електрикою та постачанням продуктів до магазинів потрібно навчитися зберігати хліб правильно.
Як зберегти свіжість хліба надовго, розповів відомий кулінар Євген Клопотенко.
Він зазначає, що хліб добре зберігається в хлібниці - в оригінальному герметичному упакуванні, поліетиленовому пакеті або загорнутому в декілька шарів пергаментного паперу. Перед тим, як помістити в хлібницю нову порцію хліба, потрібно протерти оцтом і добре просушити.
Якщо у вас два види хліба – чорний та білий, то не кладіть їх разом без упаковки. Інакше обидва види швидко зіпсуються. Замінити хлібницю може і звичайна суха металева каструля із кришкою.
Наші пращури зберігали хліб загорнутим у натуральну тканину в кілька шарів - можна використовувати льон. А ще можна пошити спеціальний мішечок. Так хліб довго зберігатиме свіжість, не черствітиме і пліснявітиме.
В холодильнику. Низькі температури – некомфортне середовище для розвитку дріжджових бактерій. Загорніть хліб у кілька шарів пергаменту, потім складіть у герметичний пакет або візьміть звичайний поліетиленовий пакет і добре зав'яжіть його.
Це потрібно для того, щоб хліб не вбирав запахи холодильника і не черствів. У такий спосіб можна збільшити термін придатності хліба до двох тижнів. Щоб повернути хлібу м'якість, поставте його на кілька хвилин у мікрохвильову піч або духовку. Або потримайте трохи над парою.
У морозилці. Наріжте хліб скибочками, складіть у герметичний пакет та зберігайте у морозильній камері. Це дуже зручно - дістаєте необхідну кількість шматочків, розкладаєте на дошці або тарілці, даєте розтанути й все, можна їсти.
Заморожений хліб не буде таким м'яким, як свіжий, але точно не втратить свої смакові якості. Його теж можна розігріти в мікрохвильовій печі або духовці.
За бажання можна заморозити й цілий буханець, але після розморожування його потрібно буде швидко з'їсти - за один день. Зберігати хліб у морозилці можна до трьох місяців.
Зробіть сухарі. Якщо бачите, що термін придатності хліба добігає кінця, то робіть сухарі. Хоча сушити хліб можна не тільки для зберігання - це ще й чудовий перекус або доповнення до салатів і супів. Солоні, пряні або гострі – на ваш смак.
Для сушіння краще використовувати газову або електродуховку. Якщо з ними зараз є проблема, то розкладіть шматочки хліба на пергамент або деко так, щоб відстань була 2 см. Додайте сіль, спеції, цукор - до свого смаку. Залишіть у сухому приміщенні, що добре провітрюється. Через два дні зможете вживати у їжу.
До речі, ми писали про те, як зберігати різні продукти під час відключення світла.
А ще розповідали про те, скільки можуть зберігатись заморожені продукти у морозилці.