Як забути про зраду: 13 практичних порад
Зрада коханої людини - один із найболючіших досвідів у житті. Але навіть після такої травми можна знайти в собі сили рухатися далі.
РБК-Україна (проект Styler) зібрало 13 практичних порад, які допоможуть відпустити біль від зради, відновити емоційну рівновагу та почати нове життя.
Як пережити зраду
Не пригнічуйте емоції
Сльози, гнів, розчарування, матюки і навіть істерики - це нормальні реакції на зраду. Не намагайтеся їх стримувати.
Говоріть про свої почуття
Поділіться своїми переживаннями з близькими людьми, яким ви довіряєте: друзями, членами родини або терапевтом.
Зрозумійте причини болю
Постарайтеся зрозуміти, чому вас так зачепила зрада. Це допоможе вам пропрацювати свої почуття та зміцнити свою самооцінку.
Працюйте над собою
Зрада може стати поштовхом для особистісного зростання. Займіться саморозвитком, знайдіть нові хобі та інтереси.
Обмежте спілкування
Намагайтеся максимально мінімізувати контакт з людиною, яка вас зрадила: жодних переписок, відпишіться від неї у соціальних мережах тощо. А ще позбудьтеся речей, які нагадують про цю людину. Це все допоможе вам швидше оговтатися.
Фізична активність і здорове харчування
Слідкуйте за своїм раціоном, займайтеся спортом, гуляйте на свіжому повітрі. Фізична активність і здорове харчування допоможуть зняти стрес і покращать настрій. Думки про зрадливого партнера точно відійдуть на другий план.
Відпочинок
Виділяйте час на відпочинок і розслаблення. Це може бути читання книг, заняття йогою або просто прогулянка парком. Якщо є змога - візьміть коротку відпустку на роботі, але не сидіть вдома, а поїдьте в інше місто й влаштуйте собі хоча б день-два екскурсій.
Не звинувачуйте себе!
Ви не винні: зрада - це вчинок іншої людини. Не беріть відповідальність за те, що сталося!
Працюйте над самооцінкою
Зрада може підірвати вашу віру в себе. Нагадуйте частіше собі про свої досягнення у різних сферах та позитивні якості.
Будьте терплячими
Вилікування ран вимагає часу. Не очікуйте, що ви забудете про зраду за один день. Це природний процес, який вимагає часу і терпіння. Особливо, якщо зрадила людина, з якою ви були у тривалих стосунках.
Не бійтеся звернутися за допомогою
Якщо ви не можете впоратися самостійно, зверніться до психолога. Фахівець допоможе вам пропрацювати свої емоції та знайти вихід зі складної ситуації.
Не бійтеся нових відносин
З часом ви готові будете до нових відносин. Головне - не поспішати. Визначте для себе, які стосунки ви вважаєте прийнятними, а які - ні. Не бійтеся відстоювати свої межі (як це робити, ви можете почитати у нашому матеріал про те, як встановити особисті кордони). І, звісно, проаналізуйте попередні стосунки, щоб зрозуміти, що призвело до зради. Це допоможе вам уникнути повторення подібних ситуацій у майбутньому.
Живіть повноцінним життям
Зрада не повинна стати кінцем світу. Продовжуйте жити, ставити цілі та досягати їх!
Важливо! Кожна людина переживає розрив по-своєму. Головне - не залишатися наодинці зі своїми проблемами і шукати підтримку у близьких людей або фахівців.
Читайте також про те, коли та як починати нові стосунки після розриву або втрати коханих.
Раніше ми писали, про 5 зіркових пар, які залишилися разом після скандалу через зраду.
При написанні матеріалу використовувалися поради з онлайн-ресурсів Verywell Mind та Psychology Today.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.