Коли йдеться про токсичні стосунки, всі зазвичай думають про романтичні. Проте дружба - це також взаємовідносини, які потрібно вміти вибудовувати так, щоб ніхто не відчував дискомфорту. Тобто виходить, що знайти справжнього друга не так і просто.
Як відрізнити токсичну дружбу від здорової, розповідають на сторінці "Поцілунки" в Instagram.
Якщо після спілкування з "другом" ви почуваєтеся гірше, ніж до того, це може бути ознакою токсичної дружби. У вас може зіпсуватися настрій, з'явитися нав'язливі або тривожні думки, виникнути роздратування тощо.
Спостерігаючи ці ознаки в себе, не ігноруйте їх. Від такої дружби краще відмовитися, щоб вберегти своє ментальне здоров'я.
Будь-які стосунки повинні бути рівноправними. Ніхто не повинен перебирати на себе роль мами, лідера або психотерапевта. Інакше нерівність буде виливатися в конфлікти або викривлене сприйняття дружби.
Якщо відчуваєте, що ваш друг або подруга певним чином тисне на вас, ухвалює одноголосні рішення та чинить інші нездорові дії, скажіть йому про це. Не мовчіть про те, що вас турбує.
Якщо партнер не дослухається до вас, задумайтеся, чи варто витрачати на нього свій час.
Здорова конкуренція - це завжди добре, проте не в побудуванні стосунків. Якщо ви або ваш товариш намагаєтеся весь час змагатися одне з одним у різних сферах життя, це не дружба.
У здорових стосунках люди радіють успіхам одне одного, підтримують без ноти заздрощів і сприяють взаємному зростанню.
Кожному з нас потрібна людина, якій можна було б розповісти про наболіле та почути пораду. У такі моменти важливо отримувати підтримку без жодного осуду. Якщо у вашій дружбі таке явище присутнє, вітаємо, це здорові стосунки!
Проте в разі якщо ваш друг або подруга вас перебивають, не слухають або взагалі ігнорують, радимо задуматися, чи це саме та людина, якій потрібно виливати свою душу.
Це не очевидний прояв токсичної дружби. Погодьтеся, що будь-які здорові стосунки повинні наповнювати їхніх учасників, а не забирати енергію та емоції. Зверніть увагу на ваше спілкування під час зустрічі.
Якщо обговорюєте цікаві для обох теми, знаходите відповіді на якісь питання та відчуваєте захоплення від цієї дружби, це хороші сигнали. Проте обговорення людей за сусіднім столиком і постійне згадування шкільних часів - точно не найліпші теми для дискусії.
Якою міцною не була б ваша дружба, ви все одно залишаєтеся індивідуальностями. Це означає, що у своєму житті ви самостійно ухвалюєте всі рішення та маєте власний простір. Ваші друзі це розуміють.
Якщо ж відбувається з точністю навпаки, і друг/подруга займає забагато місця та часу у вашому житті, не приймаючи відмов, уникайте таких товаришів.
Раніше ми розповідали, як не повторювати одних і тих самих помилок у стосунках.
Читайте також, як зробити романтичні стосунки щасливішими за три кроки.