Кухонні рушники швидко вбирають в себе жир, бруд та крихти. Деякі плями після їжі та напоїв видалити доволі складно, але існує декілька способів.
РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає поради, які допоможуть позбутися плям бруду та жиру на кухонних рушниках.
Існує кілька способів попередньої обробки плям. Метод, який ви оберете, буде залежати від того, наскільки жирним є бруд. Найпростіший варіант - розщепити бруд, замочивши заплямовані рушники в холодній воді приблизно на 30 хвилин.
Намочіть рушник і нанесіть одну-дві краплі рідини на пляму жиру або олії. Втирайте засіб у волокна рушника, а коли пляма зникне, промийте рушник теплою водою.
Цей метод можна використовувати для попередньої обробки особливо стійких жирних плям або для швидкого точкового очищення невеликих ділянок.
Інший спосіб попередньої обробки вимагає вичищення щіткою. Для цього можна використовувати кукурудзяний крохмаль або навіть тальк, оскільки обидва ці засоби вберуть жир з тканини.
Посипте місце забруднення на сухому рушнику кукурудзяним крохмалем або пудрою і зачекайте кілька хвилин. За цей час поглинальний матеріал вбере в себе жир.
Потім старою зубною щіткою або іншою щіткою з м'якою щетиною акуратно пересипте порошок, наповнений жиром, у відро для сміття.
Для плям, спричинених їжею та напоями, спробуйте приготувати пасту з перекису водню та харчової соди. Нанесіть пасту на пляму, залиште на деякий час, а потім виперіть рушники відповідно до рекомендацій на етикетці.
Для остаточної попередньої обробки знадобиться лише відро, наповнене приблизно 4 л води, і склянка білого оцту. Оцет розпушить і видалить жир та олію, а правильне прання після цього позбавить тканину від оцтового запаху. Крім цього, оцет допомагає позбутися плям від кави та чаю.
Позбутися стійких плям можна за допомогою харчової соди та води. Для цього два компоненти потрібно змішати до консистенції пасти.
Суміш соди потрібно нанести на плями та залишити на декілька хвилин. Після цього рушники потрібно промити під проточною водою.
Щоб забезпечити ретельне очищення, не перевантажуйте пральну машину. Дайте рушникам достатньо місця для переміщення під час циклу прання.
Завдяки цьому бруд та жир краще вимиється з волокон кухонних рушників. Крім цього, нещільне завантаження приладу мінімізує ризик пошкодження тканини.
Гаряча вода знищить всі мікроби та бактерії, а також змусить жир послабити свою фіксацію на тканині.
Однак температура може закріпити плями від кави та чаю, а також призвести до вимивання кольору яскравих рушників. Тож намагайтеся позбутися плям до основного циклу прання.
При використанні прального порошку, рекомендують всипати до нього склянку харчової соди або влити пів склянки білого оцту, щоб видалити останні залишки жиру з рушника.
Оцет і сода також зможуть усунути будь-які жирні запахи, а пральний порошок не дасть запаху оцту затриматись.
Щоб остаточно вимити бруд та жир з волокон кухонних рушників, їх необхідно ретельно прополоскати після основного циклу прання. Для цього, якщо використовується пральна машинка, необхідно налаштувати подовжений цикл полоскання.
Сушіння кухонних рушників на повітрі, навіть якщо на тканині залишилися жирні плями, не дозволить бруду в'їстися у волокна. Це допоможе позбутися забруднень пізніше, якщо немає часу переглядати рушники одразу після прання.
До речі, раніше ми розповідали 6 порад, які допоможуть зберегти білі речі.
А також розповідали, як правильно прати, сушити та зберігати вовняні ковдри.
При написанні матеріалу використовувалися такі джерела: Cleanipedia, Towel Super Center, Tru Earth, Taste of Home.