Як вибрати якісну та нешкідливу ковбасу, не відходячи від прилавка: дієві поради
Сьогодні полиці в супермаркетах і маленьких магазинах завалені різними ковбасними або м'ясними виробами. Причому знайти можна як на будь-який смак, так і на будь-який гаманець. Проте дорого не завжди означає якісно, а дешево - шкідливо.
Як правильно обирати ковбасу, яка не буде шкодити, - читайте нижче в матеріалі Styler.
Варена ковбаса
- Колір
Звертайте увагу на цей фактор першою чергою. Ковбаса повинна складатися з м'яса, а відповідно варена ковбаса - з вареного м'яса. Вона не може бути яскраво-рожевого або іншого невластивого кольору. Вона має бути блідо-рожева, і це норма, а яскраво-рожева, малинова - не норма
Згідно із загальноприйнятими стандартами, навіть в ковбасу вищого ґатунку додається барвник. Це нітрит натрію, який надає виробу "фірмового" кольору. Без барвника ковбаса мала б сіре забарвлення (згадайте колір відвареного м'яса).
На етикетці нітрит натрію позначають, як Е250, і він є не тільки барвником, а й консервантом, а також має властивості сильного антибіотичного засобу, здатного знищувати збудників багатьох небезпечних хвороб, наприклад, ботулізму.
При великих дозах речовина є токсичною, але в ковбасні вироби додається безпечна для людини доза.
- Пакування
Воно повинне бути сухим та еластичним. У свіжих ковбас оболонка щільно прилягає до фаршу. Крім того, не повинно бути ніяких дефектів: здуття, плям, деформації.
-
Натуральність фаршу
Часто виробники замінюють натуральний м'ясний фарш на механічну обвалку м'яса. Простіше кажучи, це спресовані кістки із залишками м'яса. Їх перетворюють на пюре, яке змішують із соєю. Проте не завжди виробники вказують про це на етикетці.
Дієві поради, як вибрати якісний ковбасний виріб (фото: Freepik)
Копчена ковбаса
- Зріз
Звертайте увагу на те, щоб зріз був сухим, гладким і рівномірним. Якщо в ковбасі містяться шматки сала, тоді воно не повинне бути жовтуватим, коричневим або іншого неприродного кольору.
- Пакування
Знову добре огляньте пакування. Якщо оболонка пружна, то в ковбасі багато води, якої там не повинно бути. На сирокопчених ковбасах може бути біла цвіль, яка не потрапила під оболонку. Колір цвілі також може відрізнятися залежно від способу копчення продукту.
- Текстура
Копчена ковбаса повинна бути твердою та щільною. Якщо м'ясо легко мнеться пальцями, це означає, що продукт виготовлений неякісно.
- Склад
Запам'ятайте: чим менше інгредієнтів у ковбасі, тим якіснішою вона є. Ідеально, якщо це будуть лише м'ясо та спеції. Добавка "глюконо-дельта-лактон", яка на упаковуванні позначається як Е575, прискорює терміни приготування продукту штучним шляхом.
До речі, за цими ж принципами можна перевіряти й сиров'ялені ковбаси.
Раніше ми розповідали, як вибрати якісний оселедець, а який - точно не варто купувати.
Читайте також, на що потрібно звертати увагу під час вибору хорошого чаю.