У сьогоднішніх реаліях дуже важливо вміти грамотно розпоряджатись своїми грошима. Прості правила допоможуть уникнути зайвих витрат, імпульсивних покупок та збережуть ваші кошти.
Про те, як вберегтися від необдуманих витрат, читайте в матеріалі Styler.
Подібні покупки ми завжди робимо з якоїсь причини. Це може бути стрес, переживання, смуток, спроба відволіктися від проблем. Також часто ми робимо необдумані покупки, коли бачимо на ціннику слово "Акція" або "Пропозиція діє до".
Просто подумайте чи цей товар вам зараз потрібен. Люди бояться втратити вигідну пропозицію, тому часто хапають товар та одразу йдуть на касу. Якщо ви робите так, то зупиніться та задумайтесь.
Фіксуючи свої витрати ви зрозумієте, скільки та на що витрачаєте та ймовірно переглянете необхідність якихось покупок.
Також не забувайте, що у вас обов'язкові платежі: комуналка, поповнення мобільного рахунку, оренда житла тощо.
Чітко сформуйте свої потреби й можливості, але не обмежуйте себе. Виділіть, наприклад невелику частину від доходу на приємності й сміливо витрачайте їх.
До того ж перед походом в магазин можна написати список покупок та дотримуватись його, не беручи нічого зайвого.
Не чіпайте товар в магазині, якщо його немає в списку покупок. Коли ми беремо в руки щось бажане, тоді важче повернути його й попрощатися, бо зʼявляється відчуття, наче ми віддаємо своє.
Перед тим, як купувати щось залиште час для роздумів, приблизно 1-3 дні. Якщо бажання купити нікуди не зникло - значить вам ця річ потрібна. В іншому випадку вам вдалось уникнути імпульсивної покупки та зберегти свої гроші.
Якщо ви ж дуже любите робити різні покупки та вам тяжко встояти перед спокусою, то визначте дні, в які ходитимете на шопінг.
Привчивши себе до конкретного графіка покупок, ви рідше витрачатиметесь на щось спонтанне.
Раніше ми писали про 5 фінансових лайфхаків, які допоможуть вам економити.
Також читайте, 7 хитрощів супермаркету, які змушують вас витрачати більше грошей.