Якщо в раковині утворилося засмічення, його можна спробувати прочистити народним засобом, не розбираючи сифон. Всі компоненти для цього способу, швидше за все є у кожного вдома.
Що допоможе прочистити раковину - читайте нижче.
Їжа
Частинки харчових відходів потрапляють в вигнуту частину труби, яка знаходиться відразу під умивальником, накопичуються там, утворюють засмічення.
Щоб не виникало такої проблеми, можна встановлювати подрібнювач, тоді залишки їжі можна буде змивати в умивальник, а не викидати у відро для сміття.
Жир
Жир створює липкий осад, на якому скупчуються залишки продуктів, через що утворюється "сміттєва пробка". Погіршує ситуацію холодна вода, при якій жир застигає і стає густішим.
Мило
Такий продукт, крім очищення та видалення бактерій може й нашкодити. З'єднуючись із залишками їжі і сторонніми рідинами, мило утворює вологу щільну масу, через яку і виникає засмічення. Саме тому руки краще мити в умивальнику, а раковину на кухні використовувати тільки для миття посуду.
Волосся
Причиною засмічення у ванній кімнаті, найчастіше, стає волосся. Тому необхідно використовувати сіточку і регулярно її чистити.
Розчин солі
У склянці води потрібно розчинити кілька ложок солі та вилити в зливний отвір. Далі необхідно зачекати п’ять хвилин та взяти вантуз для усунення засмічення.
Сода з оцтом
В раковину необхідно засипати 5 великих ложок порошку харчової соди та вилити склянку оцту (9%). Виникне хімічна реакція, яка розчинить засмічення. Коли шипіння з труби припиниться, промийте мийку і труби гарячою водою.
Сода з оцтом і пральним порошком
Змішати 5 ложок харчової соди і прального порошку і все висипте в отвір раковини. Далі потрібно залити в злив склянку оцту. Мийку залиште на пів години. В кінці промийте раковину гарячою водою.
Сода з сіллю
Змішайте склянку солі і соди та розчиніть у 2 склянках теплої води. Отриманий концентрований розчин вилийте у раковину та зачекайте. Після цього промийте раковину гарячою водою.
Лимонна кислота
Необхідно 100 г лимонної кислоти засипати в зливний отвір, залити 250 мл окропу та через 20 хвилин змити гарячою водою.
Додамо, що досить часто люди використовують хімічні засоби для боротьби з проблемою.
Хімічний спосіб - це варіант боротьби з засміченнями, під час якого в боротьбу вступають різні засоби: кислоти, гелі та рідини. Їх нескладно знайти в будь-якому магазині побутової хімії. Як правило, такі засоби заливають в зливний отвір на 30 хвилин, а потім змивають гарячою водою.
Однак, категорично заборонено нахилятись над раковиною, поки йде процес очищення, навіть якщо слив видає нетипові звуки. Все тому, що можна отримати хімічний опік.
Раніше ми повідомляли, як швидко позбутися жахливого запаху з раковини.
Також ми писали, навіщо в раковині другий отвір.