Держава виплачує 15 мільйонів гривень найближчим родичам військового, якщо той загинув у під час виконання бойового завдання на передовій. На жаль, нерідко трапляються випадки, коли після смерті воїна, його рідні не можуть поділити між собою цю виплату без судових суперечок.
Про те, як убезпечитись від юридичних спорів, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію адвокатського бюро "Пані в законі" у Telegram.
"Військові нерідко ставлять запитання про те, як правильно скласти документ, щоб наперед приборкати родичів, щоб не було бійок за одноразову допомогу на випадок того, якщо військовий не повернеться живим", - говорить адвокат Марія Левченко.
Вона наголошує, що для того, щоб уникнути сварок між родичами і для того, щоб виконати волю військового, запрацював законопроект 9226. Ним закріплено, що військовий має можливість написати особисто документ і висловити свою волю, яким чином має відбутися поділ виплати між родичами у випадку його загибелі.
"Це має бути довільна форма, тобто там немає зразка. Це особисте розпорядження може завірити як нотаріус, так і ваш командир. Потім його передають у ТЦК, а якщо військовий служить в СБУ, то у відповідні спецоргани, і далі, коли настає час цього розпорядження, то його виконувати зобов'язані", - каже адвокат.
Левченко додає, що є певні виключення. Навіть якщо в особистому розпорядженні не зазначаються малолітні чи неповнолітні діти, або вдова чи вдівець, які перебували на утриманні військового, або непрацездатні батьки військового, то вони все одно отримають 50% від тої частини виплат, якби не було такого розпорядження.
"В іншому випадку, якщо не буде такого особистого розпорядження, діятиме звичайний розподіл таких виплат. До речі, цим законопроектом закріплене нововведення, що мають право на отримання виплати діти, які народжені не тільки за життя військового, а й після його смерті", - говорить адвокат.
Якщо ж такого розпорядження не буде, то ТЦК має право ділити виплату за загибель військового між найближчими родичами. Додамо, що до цього переліку родичів входять: батьки загиблого, одне з подружжя, діти віком до 18 років та утриманці загиблого.
Читайте також про те, що як отримати 15 млн гривень у разі загибелі родича-військового.
Раніше ми писали про те, що родичі зниклого безвісти військового можуть отримувати його заробітну плату.