Як створити "харчовий щит" проти стресу: практичні поради
Стрес - невід'ємна частина сучасного життя. Але є два дієві методи, які допоможуть відновити спокій і гармонію в організмі, а також покращити загальний стан здоров’я.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла лікар-ендокринолог, дієтолог, авторка книги "Стрес крізь життя - мій mood" Катерина Толстікова.
Як харчуватися, щоб не було стресу
Катерина розповіла, що першою справою треба зробити структуру раціону, щоб вона взагалі була як графік.
"Тобто є, наприклад, сніданок о 9:00, обід о першій, перекус чи третій прийом о четвертій і вечеря о восьмій. Це буде стабілізувати", - зазначила дієтолог.
За словами експерта, не треба демонізувати продукти харчування та забороняти собі їсти.
"По-друге, якщо є певна демонізація продуктів, я б порадила консультацію психолога або психотерапевта. Якщо стрес сильно вибиває з колії, можливо, навіть терапія у вигляді антидепресантів або саплементації для підтримки біохімічного рівня тих речовин, які виробляються на стрес і змінюють поведінку людини", - розповіла вона.
Толстікова додала, що тривалий стрес дуже виснажує людину.
"Якщо це постійно і хронічна історія, так, це достатньо складно з ним жити. Ну, насправді не складно, просто люди адаптуються, вони не розуміють, де стрес, а де вже ні. Тобто вони вже знаходяться в такому стані, що вони не знають, як можна жити краще, як вони колись жили, наприклад, краще, або взагалі не знали цього", - резюмувала вона.
Нагадаємо, що доктор Толстікова назвала головний тригер псоріазу, дерматиту і харчових зривів.
До цього ми писали, як війна та стрес впливають на здоров'я серця українців.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.