Отримати опік можна будь-де і будь-коли. В умовах відключення світла та використання свічок, різних нагрівальних приладів – ризик отримання опіків зростає у рази.
У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, які бувають опіки та яким має бути алгоритм дій у разі надзвичайної ситуації.
Усі опіки діляться на три ступені - за першої зазвичай досить надати першу допомогу, за інших - потрібна кваліфікована медична допомога.
Опік 1 ступеня - почервоніння, набряк шкіри, біль різної інтенсивності
Опік 2 ступені – поява пухирів, наповнених прозорою жовтуватого кольору рідиною
Опік 3 ступені - товстостінні пухирі, наповнені вмістом червоно-багряного кольору, рана білого або сірого кольору, або темний щільний сухий некротичний струп, в якому може просвічуватися малюнок капілярної сітки. Біль цього ступеня НЕ характерна.
Медики рекомендують негайно дзвонити на гарячу лінію "101", якщо загальна ділянка опіків у дорослого становить 10% від площі тіла, у дитини - 5%. Визначити площу можна дуже просто – за 1% визначається розмір долоні потерпілого.
1. Зніміть гарячий або обгорілий одяг
2. Зніміть речі, які знаходяться поблизу ділянки опіку. Але НЕ знімайте речі, які прилипли до пошкодженої ділянки.
3. Дайте потерпілому випити води.
4. Обробіть рану холодною водою (охолодження ефективно 5-10 хвилин)
5. Якщо маєте протиопікову пов'язку - накладіть. Якщо ні – прикрийте рану стерильною пов'язкою з марлі/бинта, але не бинтуйте туго.
6. Дайте знеболюючий препарат.
Пам'ятайте, що оптимальна поза для людини з опіком обличчя чи очей – сидяча.
Медики відзначають, що опіки 1-2 ступені гояться самостійно при адекватному лікуванні. Опіки 3 ступені зазвичай потребують хірургічного втручання.
До речі, ми писали про те, як підготуватися до тривалого відключення світла.
А ще розповідали про те, які перші симптоми циститу, із якими потрібно негайно до лікаря.