Ситуації, коли інша людина починає сварити або робить зауваження вашій дитині - трапляються часто. Це може бути стороння людина або хтось з ваших знайомих. Як реагувати на таке та чи завжди потрібно вставати на захист?
Як батькам реагувати, якщо дитину сварить інша людина, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Nasha mama.
Психологи вважають, що якщо хтось зробив вашій дитині доречне і справедливе зауваження, шанобливо і спокійно, а ви погоджуєтеся з його змістом, то це не має викликати проблем. І навіть може стати корисним для дитини.
Тобто, дозволити робити зауваження дитині або навіть посварити її - можна. І не одразу потрібно кидатися на захист свого "пташеняти".
Але якщо дорослий (не важливо, знайомий або незнайомий), починає на дитину кричати, принижувати її, прилюдно соромити, говорити образливі слова до дитини й тим більше фізично на неї впливати - батьки обов'язково мають втрутитися і встати негайно на захист дитини.
Можна сказати так:
Дітям дуже важливо відчувати, що ні тато, ні мама, нізащо не дадуть її образити, а зможуть за них заступитися та захистити.
Коли батьки не діють і просто стоять поруч, розгублені й не знають, як діяти - дитина почувається дуже беззахисно і може це сприйняти як зраду від батьків.
Крім того, за словами психологів, після такого досвіду, дитина у майбутньому так само не зможе захищати себе і буде розгублена в критичній ситуації. Вона може навіть вважати, що інша людина справедливо її принижує і тому не пробувати відстоювати свої права.
Раніше ми писали про те, як навчити дитину мати та відстоювати власну думку.
А ще розповідали про те, які 10 простих речей дуже важливі для вашої дитини.