Часто батькам дуже важко справлятись з істериками дитини. У таких ситуаціях не діють ні вмовляння, ні погрози. В цьому емоційному стані малеча дуже вразлива, тому дорослим потрібно правильно повестись, аби ще більше не травмувати психічно дитину своїми діями.
Про те, як варто реагувати батьками на істерики дитини, що можна і не можна робити дорослим у таких випадках, розповіли в Центрі психології та розвитку на своїй сторінці в Instagram.
"Навряд чи існують батьки, які жодного разу не стикалися з надмірно емоційною поведінкою дитини: сльози, крики, часом навіть фізична агресія. Істерику дуже складно витримати, вона може спровокувати дорослу людину теж перестати контролювати себе, перейти на крик та погрози - і це зазвичай сильно шкодить ситуації", - йдеться у повідомленні.
Психологи зібрали поради, як реагувати батькам у таких ситуаціях та що робити, щоб допомогти дитині заспокоїтись.
"Істерика - це особливий стан психіки, в якому ані дитина, ані доросла людина не може контролювати свої дії, тому не буде дослухатися до ваших вказівок. Фраза "перестань це робити" просто не буде почута, як би голосно ви її не казали", - пояснюють психологи.
Спробувати припинити істерику можна лише на самому початку, коли ви тільки-тільки помічаєте, що зростає збудження: дитина починає вередувати, тупотіти ногами тощо. У цей момент можна спробувати змістити її увагу грою, цікавим предметом, обіймами.
Раніше ми розповідали про те, які вчинки дорослих калічать дитячу психіку.
Читайте також про те, чому російські мультики шкодять дитині, навіть якщо перекладені українською мовою.