Як правильно медитувати: 5 важливих порад для новачків і профі
Медитація може бути корисною для будь-кого, незалежно від досвіду. Дотримуючись кількох простих правил, ви зможете оцінити всі переваги цієї практики та швидко досягти результатів.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає, яких правил слід дотримуватися під час медитації, щоб досягти максимального успіху.
Як обрати комфортну позу
Медитація не повинна бути незручним або складним процесом. Найголовніше - знайти позу, в якій ви відчуваєте себе комфортно і спокійно. Ось кілька порад для вибору правильної пози:
- Комфорт. Оберіть таке положення тіла, яке забезпечить вам комфорт і стабільність. Наприклад, поза лотоса допомагає підтримувати стійкість і концентрацію, але не всім вона підходить через вимоги до гнучкості.
- Пряма постава. Ваш хребет має бути прямим, але не напруженим. Пряма спина допомагає вам залишатися уважним і наповнюватися енергією сонця.
- Зв’язок з природою. Якщо ви сидите на підлозі, важливо, щоб ваші сідниці торкалися землі. Це допомагає відчувати зв'язок із природою та підтримувати поставу.
- Усвідомленість. Найголовніше в медитації - це внутрішнє відчуття спокою. Практикувати треба з гарним настроєм, випромінюючи любов і повагу до всього світу.
Пам’ятайте, що комфортне положення тла допоможе вам краще зосередитися і досягти більш ефективних результатів.
Дихання під час медитації
Медитація потребує тиші та спокою. Перед початком практики зробіть кілька глибоких вдихів, щоб заспокоїти свій розум і зосередитися на медитації.
Вдихайте, заповнюючи тіло повітрям від живота до ключиць, і видихайте у зворотному порядку. Якщо це здається незручним, можна використовувати черевне дихання: вдихаючи, надувайте живіт, а на видиху - втягніть його (без зусиль).
Концентрація на диханні також чудово заспокоює розум і зменшує тривогу.
Зупиняємо внутрішній діалог
Щоб досягти внутрішнього спокою під час медитації, потрібно не лише зберігати нерухомість тіла, але й знайти тишу всередині себе. Це може бути непросто, адже спочатку важко залишатися нерухомим навіть на короткий термін.
Ось кілька кроків, які допоможуть вам у цьому:
- Залишайтеся нерухомими. Прийміть зручну позу і спробуйте залишатися нерухомими протягом 20 хвилин.
- Будьте зосередженими. Зверніть увагу на свої відчуття, емоції та звуки навколо, зберігаючи стан внутрішнього спокою.
- Дотримуйтесь рівноваги. Тримайте фокус на своєму внутрішньому світі, не відволікаючись на зайве.
Також ви можете уявити себе озером, де все зайве осідає на дно, після чого вода стає чистою та прозорою. Це допоможе досягти глибокого внутрішнього спокою та гармонії.
Для чого потрібні мантри
Мантра - це набір священних слів чи формул із духовним змістом, які мають захисні властивості та допомагають людині ставати краще. Мантри можуть бути як загальнодоступними, так і мати особливе, таємне значення.
Найвідоміша мантра - Ом (АUМ). Це священний звук, який символізує створення всесвіту і допомагає досягти внутрішнього спокою.
Кожен звук у мантрі "Ом" має своє значення:
- Літера "А" символізує Брахмана, бога-творця, і відображає земний світ, творіння, початок і народження.
- Літера "U" представляє Вішну, бога-захисника, і асоціюється з проміжним світом, сном, продовженням і життям.
- Літера "М" пов'язана з Шивою, руйнівником, і означає кінець усього, смерть або стан глибокого сну.
Спів мантри Ом допомагає гармонізувати психіку і розслабити тіло, поступово відновлюючи спокій. Повторення цієї мантри покращує концентрацію та допомагає контролювати думки та емоції.
Використовуйте допоміжні речі
Під час медитації ви можете використовувати різні предмети, які мають для вас особисте значення, такі як фотографії, талісмани, прикраси чи будь-що інше. Ці речі допоможуть зосередитися та ви будете менше відволікатися на зовнішні або внутрішні чинники.
Ось кілька порад, як використовувати предмети під час медитації:
- Зосередьтеся. Сфокусуйте свою увагу на вибраному об'єкті. Досліджуйте його деталі, такі як лінії та матеріали, та подумки пов'язуйте його з ідеями, що приходитимуть до вашої голови.
- Спостерігайте відсторонено. Дивіться на об'єкт без критичного осуду, як би ви дивилися на нього вперше.
- Налагодьте контакт. Подумайте, що ви хочете наблизитися або навіть з'єднатися з об'єктом. Попросіть його супроводжувати вас протягом дня.
- Візуалізуйте. Думайте про об'єкт протягом дня або носіть його з собою, якщо це можливо.
- Програмуйте підсвідомість. Перед тим, як лягати спати, подивіться на об'єкт останній раз і попросіть його захищати вас під час відпочинку. Можна запалити свічку, щоб поглибити зв'язок.
Спробуйте різні варіанти, щоб визначити, який із них найкраще підходитиме для вас. Важливо знайти те, що буде допомагати саме вам.
Раніше ми розказували про цілющі здібності роси, та як її збирати - дізнайтеся народний метод зцілення усіх хвороб.
Також читайте що означає ложка на поминальному столі - традиція чи забобон?
Під час написання матеріалу було використано джерела: Mandala Shop і Вікіпедія.