Як пояснити дитині, чому святий Миколай приніс не той подарунок: порада психолога
Святий Миколай вже на порозі й вже завтра діти почнуть шукати свої подарунки. Однак багато батьків можуть зіштовхнутися з ситуацією, коли подарунок "запізнився" або ж взагалі - Миколай приніс зовсім не те що просила дитина у листі до нього.
РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає, що робити батькам, якщо дитина отримала не той подарунок, про який писала у листі до Миколая.
Більшість малюків до певного віку вірять, що подарунки дійсно приносить Святий Миколай. І психологи не радять розвіювати цей міф до того часу, поки дитина не буде готова до правди. Але й у таких ситуаціях можна пом'якшити пояснення.
Наприклад, розповісти, що колись давно жив Святий Миколай, який дарував дітям подарунки. Він вже давно пішов на небо, але традиція залишилася й усі батьки стали його помічниками. І Миколаєм може бути кожен дорослий.
Також можна додати, що це секрет і розповідати його меншим діткам не потрібно. Оскільки подарунок купляють батьки, то й відповідно, у них не завжди є можливість подарувати саме те, що дитина попросила, бо це може коштувати дорого або цих речей немає у продажу.
"Головне завдання батьків - допомогти дитині зрозуміти, що подарунки - це прояв турботи та любові, навіть якщо вони не збігаються з її очікуваннями. Підтримувати віру в диво - чудово, але також важливо навчати дітей вдячності, вмінню радіти та приймати розчарування", - пояснює магістр психології та психотерапевт Наталія Гаріна.
Меншим діткам можна сказати, що цього року Святий Миколай більші та коштовні подарунки відніс діткам, які постраждали від війни - аби їх підтримати. А ще Святий допомагає військовим, щоб скоріше звільнити нашу країну від окупантів. Як саме допомагає - батьки можуть обрати самостійно, враховуючи вік дитини.
"Поговоріть з дитиною про цінності, про те яким є Святий Миколай і чому він робить добро. А головне - показуйте власним прикладом як сприймати життя не лише крізь призму матеріального, а в першу чергу через духовні цінності", - додає Наталія Гаріна.
А якщо подарунок затримується через непередбачувані обставини (робота пошти, проблеми під час замовлення подарунка чи доставки, затримка с грошима у батьків), то можна сказати так:
"Святий Миколай робить все, аби кожна дитина отримала подарунок. Але у країні зараз йде війна і можуть бути затримки, бо літати небом зараз заборонено. Твій подарунок вже в дорозі й ти його обов'язково отримаєш".
Крім того, психологи радять не використовувати різочки зараз, у такий важкий час, щоб не додавати дитині зайвих переживань. Нехай подарунок під подушкою буде обов'язково, хоча б символічний.
Раніше ми писали про те, чому не можна лякати дітей тим, що Святий Миколай до них не прийде.
А ще нагадували історію виникнення дня Святого Миколая та головні традиції цього дня.