У холодну пору року та в умовах тимчасових відключень електроенергії через російські ракетні та дронові удари по енергооб'єктах України питання збереження тепла в будинках громадян залишається непростим завданням. При цьому використання деяких хитрощів дозволить зігрітися у квартирах, заодно знизивши рахунки.
Про це повідомляє видання Express.
Холод у житлі не тільки створює дискомфорт, а й навантаження на організм, а також створює потенційні проблеми, такі як вогкість і пліснява всередині будинку, зазначає сертифікований електрик однієї з британських компаній Девід Мілошев.
Фахівець поділився деякими порадами, як підтримувати тепло у приміщеннях. Перша рекомендація - про використання жалюзі та фіранок на вікнах, а також штор.
"Тримайте жалюзі та штори відкритими у денні години, коли сонце світить у ваші вікна, і закрийте їх, коли воно починає сідати", - каже експерт.
Він пояснює, що впускаючи сонячні промені у свій будинок, ви користуєтеся безкоштовним сонячним теплом, а закриття штор та жалюзі після цього допомагає створити хороший ізолюючий шар та дозволяє зберегти тепло, акумульоване протягом дня.
Найкраще, щоб штори були товсті, тому що вони перешкоджають витоку тепла, особливо якщо у вас протяги.
Як звертають увагу в B&Q, чим важча завіса, тим краще її ізолюючий ефект. А штори на підкладці забезпечують ще більшу теплоізоляцію.
Незважаючи на те, що закриті штори допоможуть зберегти тепло і холод зовні, також важливо постаратися обігріти будинок, якщо це можливо. Крім того, фахівці рекомендують усунути всі причини протягів у квартирі. Як правило, найчастіше тягне з вікон чи з-під дверей.
Оскільки через опалення взимку в приміщенні повітря часто стає сухим, електрик радить звернути увагу на вологість у приміщеннях.
"Деякі прості способи підвищити вологість включають рясний полив кімнатних рослин, перенесення білизни для сушіння в приміщенні та розміщення дрібних контейнерів з водою на нагрівальних елементах, таких як радіатори", - розповів Мілошев.
І ще один лайфхак - це постелити килим на підлогу, що допоможе зберегти тепло у квартирі, та уникнути переохолодження ніг.
Нагадаємо, перед цим ми писали, які помилки не дають вам обігріти будинок.
А також ми розповідали, як український винахідник опалює будинок за допомогою сонця.