У реєстр боржників можуть потрапити не тільки люди, які не закрили кредит. Нерідкою є ситуація, коли навчальні заклади гублять інформацію про оплату студента за навчання і через це його вносять у реєстр. Потрапляючи у цей "чорний" список, людина може втратити право на проведення угод продажу чи купівлі нерухомого майна або ж навіть потрапляє під заборону покидати країну.
Про те, як перевірити, чи є ви у реєстрі боржників, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Опендатаботу.
Для перевірки наявності інформації про вас у реєстрі боржників (ЄРБ), встановіть Опендатабот та відправте боту свій податковий номер (ІПН).
Якщо ваші дані є у ЄРБ, бот повідомить про це. Крім того, в Опендатаботі можна підключити безкоштовний моніторинг - бот надішле повідомлення, щойно інформація про вас з’явиться у реєстрі.
Якщо ви потрапили до реєстру боржників, на вас можуть бути накладені заборони та обмеження, зокрема:
Щоб вийти з реєстру боржників, треба знайти в Опендатаботі дані про виконавчі провадження за вашим ІПН та контакти вашого судового виконавця.
Після цього потрібно дізнатись у виконавця інформацію про суму боргу й реквізити для сплати й покрити цей борг. Потім треба виконавцю надіслати платіжний документ, який підтверджує, що ви здійснили оплату.
Якщо борг сплачено у повному обсязі, дані про вас мають бути вилучені з ЄРБ, а всі обмеження зняті. Ви можете перевірити, чи вас видалили з реєстру за допомогою моніторингу Опендатабота. Якщо навіть після повної оплати боргу, вас не вилучили зі списку боржників, надішліть скаргу до виконавчої служби (ДВС), долучивши підтвердження платежу.
Раніше ми писали про те, чи можуть військові не платити кредит.
Читайте також про те, як не втратити батьківські гроші при розлученні.