Гарний урожай помідорів можна отримати тільки при регулярному кропіткому догляді за рослинами. Одним із найважливіших етапів є пасинкування кущів. Саме від цього процесу залежить плодоношення кущів.
Про це розповіли на You Tube каналі "Дім та присадибна ділянка".
"Пасинкування томатів - одне з основних заходів з догляду за культурою. Його суть полягає у видаленні пазушних, бічних пагонів, що заважають плодоношенню. Пасинкування дозволяє перерозподілити поживні речовини з нарощування зелені на ріст плодів. Рослини не витрачають сили на непотрібне зростання, а віддають їх на плодоношення", - пояснює городниця.
Головні плюси пасинкування:
Неформовані кущі томаті займають більше місця, заважають сусіднім рослинам. А от після пасинкування рослини займають строго контрольоване місце, виглядають естетично.
Пасинкування потрібно проводити з моменту, коли рослини починають цвісти. Цю роботу треба проводити щотижня аж до серпня.
Пасинки треба видаляти, коли вони завбільшки 3-5 см. Гострими ножицями відріжте відросток. Обрізайте так, аби залишалися "пеньочки". Вони з часом засохнуть і не дозволять на цьому місці сформуватись новим пасинкам.
Кущі формуйте по такому принципу, що найсильніший пагін - це той, на якому утворилося суцвіття. Рослину можна формувати в одне, або у два стебла.
Якщо формуєте рослину з двома стеблами, то доглядаєте за другим, так само як за основним. Але на ньому дозволяється залишати 4-5 грон, а от на головному може бути до 10. Якщо залишити більше, то помідори будуть дрібні та несмачні.
Якщо ваші помідори густо посаджені, то треба формувати рослину з одним стеблом. Залишати два стебла можна у тому випадку, якщо між кущами відстань у 50-60 см.
Раніше ми розповідали про те, через які помилки при вирощуванні помідорів ви можете залишитись без урожаю.
Читайте також про те, чому листя помідорів жовтіє і як цьому запобігти.