В Україні новоспеченим батькам видають "пакунок малюка" чи грошову допомогу замість нього. Українці, які перебувають за кордоном також можуть отримати "пакунок".
РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на допис у Telegram-каналі "ЮрШтаб" розповідає, як отримати "пакунок малюка", якщо дитина народилася за кордоном.
"Пакунок малюка" - це безповоротна адресна соціальна допомога сім'ям, де народилася дитина. Він складається з понад 90 речей, необхідних немовляті в перші місяці його життя.
Отримати "пакунок малюка" можна в пологовому будинку після народження дитини. Якщо допомоги в цей момент немає, тоді протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву:
Тоді батькам потрібно подати заяву про надання "пакунка малюка", свідоцтво про народження дитини та документ, що підтверджує факт народження дитини.
Його повинен видати заклад охорони здоров'я, який проводив огляд матері та дитини чи медична консультативна комісія, якщо медичний заклад не здійснював огляд матері та дитини.
Якщо дитина була народжена не в Україні, потрібно подати такі документи:
Правильність перекладу чи справжність підпису перекладача повинні бути засвідчені нотаріально.
Протягом 21 календарного дня батьки отримають відповідь та "пакунок малюка" чи вмотивовану відмову. Найчастіше вона пов'язана з поданням не всього пакета документів.
Замість "пакунку малюка" можна обрати грошову компенсацію. Сьогодні становить 6 816 гривень. Звернутися по таку допомогу потрібно не пізніше, ніж через 12 місяців з дня народження дитини.
Раніше ми розповідали, як отримати статус "дитина війни" та що він передбачає.
Читайте також, які українські зірки стали батьками у 2023 році.