Нікіта Арський - киянин і у 2023 році за підсумками НМТ він отримав максимальні 600 балів. Він стверджує, що до тестування готувався буквально кілька тижнів та використав власну методику.
Що допомогло Нікіті здобути максимальний бал з НМТ, розповіли в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Киянин успішно здобув освіту у спеціалізованій школі І-III ступеня з поглибленим вивченням англійської та італійської мов №130 імені Данте Аліг'єрі, а потім - в українському фізико-математичному ліцеї Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
За словами Нікіти, його серце "належить" математиці, якою він цікавиться з дитинства і з якою хоче пов'язати своє майбутнє. За час навчання він встиг стати переможцем різноманітних математичних олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідних робіт у Малій академії наук України, а також взяти участь у конкурсі молодих вчених Європейського Союзу EUCYS 2022 року.
Він любить життєві головоломки, наукові завдання та не представляє своє життя без вирішення різних завдань.
У 2023 році на НМТ він отримав максимальні 600 балів за всі три предмети – з української мови, математики та англійської мови.
На питання про те, як на добре здати всі предмети НМТ, Нікіта відповів так:
"Всі три предмети я добре знав завжди, а безпосередньо до тесту готувався протягом двох тижнів".
Найефективнішим способом підготовки він вважає проходження тестів НМТ та ЗНО минулих років. Але водночас він радить майбутнім випускникам не зубрити правила, наприклад, з української мови, а просто використовувати їх у повсякденному житті.
Нікіта впевнений, що у такий спосіб їх вийде не лише легше запам'ятати, а й освоїти українську мову на високому рівні вийде швидше. А ще він поділився хитрим правилом.
"Якщо якесь правило у вас постійно забувається, спробуйте незадовго до іспиту (наприклад, перед виходом з дому) його прочитати ще раз. На час тесту ви точно зможете протримати це правило в голові", - рекомендує випускник.
Ще він радить на НМТ обов'язково дочитувати кожне завдання до кінця.
"На тестуванні слід обов'язково читати тексти завдань до кінця. Якщо в тестовому завданні ви знайшли варіант, який, на вашу думку, є правильним, прочитайте решту теж, щоб переконатися, що вони точно не підходять", - радить Нікіта.
До речі, раніше ми писали про те, як змінять формат оцінювання знань випускників у 2024 році.
А ще розповідали, що за деякими спеціальностями в університетах не буде бюджету.