Практика відвідування психолога набуває все більшої популярності в Україні. Стереотипи про це відходять у минуле, але все ще залишається непроста задача: знайти хорошого фахівця, який зможе принести вам користь.
РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Facebook-допис Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" розповідає, на що звернути увагу під час спілкування з психологом.
Ніколи не бійтеся запитувати про освіту психолога, просіть показати диплом та сертифікати про підвищення кваліфікації. Це перший спосіб убезпечити себе та дитину від неякісної послуги.
Майте на увазі, що базово психолог повинен мати державну освіту рівня "бакалавр", а додаткова освіта стане перевагою.
Як знайти хорошого психолога (інфографіка: facebook.com/howareu.program)
Прогляньте спеціалізовані сайти, сторінки державних і медичних закладів, фондів, які надають психологічну допомогу, та перелік їхніх спеціалістів.
Не забувайте про найпотужніший інструмент сьогодення - соціальні мережі. Здебільшого фахівці активно ведуть свої професійні сторінки, тож ви попередньо зможете зрозуміти, чи підходить вам бачення того чи іншого спеціаліста.
Не соромтеся запитати поради у знайомих. Проте пам'ятайте, що
спеціаліст, який підійшов товаришу, може не підійти саме вам. Також зважайте на правила конфіденційності.
Для того, щоб зробити першу сесію найбільш ефективною, ви можете скласти перелік проблем, які вас турбують, та надіслати їх спеціалісту ще на етапі обговорення ваших майбутніх зустрічей.
Це допоможе вам краще структурувати запит та прояснити, чи працює цей фахівець з конкретними темами. Тут також ідеться про економію часу, адже ви не будете витрачати його не на того спеціаліста, а він - на клієнта, якому не зможе допомогти.
Найкращим показником того, що ви знайшли свого психолога, є ваш стан під час зустрічей із ним. Ви повинні відчувати безпеку та прийняття себе. Але якщо під час сесій з вами постійно відчуття ніяковості та осуду, це поганий знак.
Як знайти хорошого психолога (інфографіка: facebook.com/howareu.program)
У Законі України прописано, що діти можуть отримувати психологічну допомогу за згодою батьків.
Якщо запит дитини пов'язаний із загальними психологічними труднощами, батьки можуть обговорити їх із фахівцем на окремій сесії, а після цього познайомити з психологом дитину.
Якщо ж запит стосується проблем із розвитком, краще відразу звертатися до вузькоспрямованих дитячих спеціалістів.
Так само не варто боятися звертатися до дитячого чи дорослого психіатра. Консультація та, за необхідності, медикаментозне лікування стануть не вироком, а підтримкою вашого стану.
Нижче на інфографіці наведено гарячі лінії психологічної допомоги українцям за кордоном:
Де шукати безкоштовну психологічну допомогу (інфографіка: facebook.com/howareu.program)
Раніше ми розповідали, як ветерани можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу.
Читайте також поради про те, як пережити втрату близької людини на війні.