Навчання кота виконувати команди може здатися складним, але з правильним підходом це цілком реально. Головне - терпіння, послідовність і розуміння потреб вашого улюбленця.
РБК-Україна (проект Styler) зібрало список із 5 основних кроків, які допоможуть вам у дресуванні кішки.
Коли ви починаєте дресувати кішку, важливо почати з основ. Не намагайтеся відразу навчити її складних трюків, як-от стрибати через обруч. Замість цього, розпочніть з основ і простих навичок, щоб кішка зрозуміла, що навчання - це весело.
Перше, що потрібно зробити, це навчити кішку асоціювати певний звук (зазвичай використовується "клацання" пальців рук) із ласощами. Як тільки вона звикне до цього звуку, можна перейти до вивчення простих команд, як от "сидіти".
Ще одним ефективним стартом буде навчання кішку слідувати за ціллю. Це може бути будь-який простий предмет, головне, щоб він приваблював тварину. Почавши з цих базових навичок, ви досить скоро будете готові перейти до складних завдань у дресуванні.
Починаючи тренувати кішку, важливо пам'ятати, що її увага може бути обмеженою. Тому короткі тренування - це найкращий варіант.
Рекомендується почати з сеансів тривалістю 3-5 хвилин. Краще проводити їх один або два рази на день. Короткі, але часті заняття допоможуть кішці зберігати інтерес і не розчаруватися. Наприклад, два чи три 5-хвилинні сеанси за день будуть значно ефективніші, ніж один 15-хвилинний.
Коли ваша кішка звикне до коротких тренувань, можна поступово збільшувати їх тривалість. Завжди закінчуйте заняття на позитивній ноті, щоб підтримувати мотивацію кішки.
Для ефективного тренування домашньої кішки оберіть тихе місце в будинку, де буде мало відволікаючих факторів. Шум, інші тварини та навіть члени сім'ї можуть заважати вашій кішці зосередитися.
Якщо у вас декілька домашніх улюбленців, то краще закривати їх в іншій кімнаті під час тренувань. Це допоможе вам і вашій кішці краще зосередитися на занятті. Хоча можна тренувати кілька кішок одночасно, краще почати з однієї, щоб зосередитися на дресуванні та досягти кращих результатів.
Знайомий звук допомагає кішці зрозуміти, яку поведінку потрібно повторювати. Клацання повинно бути саме в той момент, коли кішка робить щось правильне. Щоб навчання було максимально ефективним, використовуйте клацання своєчасно.
Також завжди давайте кішці ласощі після виконаної команди. Це покаже тварині, що вона робить все правильно. Коли кішка зрозуміє, яка поведінка нагороджується ласощами, вона буде повторювати ці дії частіше.
Щоб уникнути плутанини, завжди використовуйте однакові голосові команди та жести для тієї поведінки, яку ви тренуєте. Це допоможе кішці швидше зрозуміти, що ви від неї хочете.
Переконайтеся, що всі, хто займається тренуванням кішки, також знають і використовують ті ж самі команди та сигнали.
До речі, раніше ми публікували 5 порід кішок, яких обожнювали єгипетські фараони - і це не тільки сфінкси.
Також раніше з'явився список із 5 порід чорних кішок, які зовсім не моторошні.
Під час написання матеріалу були використані джерела: Cat School, Purina.