Скільки б людина не заробляла на даному етапі життя, людський мозок швидко звикає до такого досягнення та знецінює його. А тому людині властиво шукати нові виклики та шляхи заробляти більше.
РБК-Україна повідомляє, як гроші впливають на життя людини та які запитання повинна поставити кожна людина собі.
При написанні матеріалу використовувались такі джерела: Instagram-сторінка спільноти Psychology_life.ua та сайт Learn lifelong.
Стосунки з грошима - сфера, сильно заряджена проекціями. Коли людина говорить "хочу більше грошей", це може мати на увазі найрізноманітніші речі. Зокрема, гроші, крім матеріальної, мають якусь символічну цінність.
Люди, у яких домінує дитяча частина, а доросла лишається нерозвиненою або травмованою, можуть боятися грошей, сумніватися, що в них є можливість керувати власними фінансами.
За нездатністю заробити може ховатися несвідомий страх відокремитися від батьків.
Коли базові потреби задоволені, відкриваються нові горизонти можливостей. Людина може робити щось для інших, зайнятися благодійністю або творчістю.
Якщо видимість сприймається як щось небезпечне, то людина буде несвідомо її уникати - а відтак уникатиме і фінансового зростання.
Брак часу і сил можна частково компенсувати грошима. Але з якоїсь причини людина може боятися додаткового ресурсу. Наприклад, вона утримує велику сім'ю, і боїться, що, якщо почне заробляти більше, запити близьких зростуть ще сильніше.
Ось які запитання варто собі поставити собі, щоб розгледіти патерни у стосунках із грошима:
Варто пам'ятати, що це не універсальний список. У кожній сім'ї своя історія стосунків із грошима і свої установки.
Іноді без кардинальних змін нікуди, особливо якщо ви хочете підвищити свій дохід. Річ у тому, що в кожній професії є максимальна зарплата, яку можна отримувати на тій чи іншій посаді.
Тому можна опанувати нову спеціальність або знайти нову роботу.
Потрібно розширювати світогляд та особисті компетенції. Життя непередбачуване, воно змінюється, тому важливо бути гнучким і отримувати навички.
Також не забувайте удосконалювати вміння.
У однакових товарів або послуг може бути різна вартість. Наприклад, ціна манікюру в розрекламованій студії краси зазвичай у 5 разів вища, ніж у салоні в якомусь спальному районі. При цьому результат "на руках" не буде сильно відрізнятися.
Раніше українці повідомляли, чи впливають гроші на відчуття щастя.
Також ми писали, у яких банках та в якій валюті зберігаються гроші українців.